Brytyjskie media przytaczają słowa Jarosława Kaczyńskiego na temat prezydenta Francji: „Macron jest po prostu celebrytą a nie odpowiedzialnym politykiem”. Podkreślając przy tym, że prezes Prawa i Sprawiedliwości partii wyreżyserował wojnę z Emanuelem Macronem.
Jak pisze Sunday Express: „Napięcia między Paryżem a Warszawą od dawna rzucają się w oczy. Stosunki między Paryżem a Warszawą popsuły się po tym, jak w październiku 2016 roku Polska roku zrezygnowały z kupna we Francji 50 helikopterów wojskowych, za około miliard euro. Natomiast Macron stwierdził, że polityka Polski jest sprzeczna z demokratycznymi standardami Unii Europejskiej. Gdyż przeciwstawi się europejskim interesom w wielu dziedzinach, i jest sprzeczna z demokratycznymi wartościami Unii i jej planami reform gospodarczych”.
Brytyjski dziennik przytacza wypowiedź z najnowszego wywiadu dla „Gazety Polskiej” w którym  Kaczyński mówi o wyborach prezydenckich we Francji, że okazały się rodzajem plebiscytu popularności polityków, którego zwycięzcą został celebryta a nie najbardziej odpowiedzialny polityk. Francuskie wybory prezydenckie są – według szef PiS, przykładem, jak wiele szkody może wynikać z takiej sytuacji.
es

 

Zobacz również: