Izraelskie media opublikowały nagranie emocjonalnej rozmowy małżonki premiera Binjamina Netanjahu Sary z jednym z doradców rodziny. Poinformowała o tym jako pierwsza agencja NPR.

Nagranie trafiło do obiegu pod tytułem „Gniew, wrzaski i utrata kontroli: Sara Netanjahu — takiej jej nigdy nie słyszeliście”. Małżonka przywódcy państwa żydowskiego  wpadła w furię z powodu artykułu w jednym z periodyków. Dziennikarze napisali o udziale Sary Netanjahu w akcji charytatywnej na rzecz pomocy uchodźcom z Darfur, lecz nie dodali, że pracuje dobrowolnie jako psycholog.

„Robię to! Jako profesjonalistka, jako wykształcona kobieta! Jako psy-cho-log! Bakałarz nauk humanistycznych! Magister!” — słyszmy na nagraniu.

Rodzina  Binjamina Netanjahu regularnie trafia na celownik miejscowych mediów. Wcześniej w centrum skandalu znalazł się syn premiera: na nagraniu mówił rzekomo o „pieniądzach, które rzekomo był dłużny prostytutkom” oraz o transakcji gazowej, którą szef rządu „forsował w interesie swojego przyjaciela biznesmena”.

NS

Zobacz również: