Książę William
foto: Instagram/The Duke and Duchess of Cambridge

Do skandalicznej sytuacji z udziałem wnuka Królowej Elżbiety II doszło w tym tygodniu. Książę William znalazł się w naprawdę niekomfortowym położeniu. „Okropne”, „haniebne” – skomentowano zaistniały incydent.

Książę William chciał się zrelaksować, tymczasem skończyło się skandalem

W ciągu minionych miesięcy następca tronu bardzo dużo czasu spędza na wykonywaniu obowiązków, które niegdyś należały do jego babki – Królowej Elżbiety II. Z pewnością jest to spowodowane stanem zdrowia seniorki Brytyjskiej Rodziny Królewskiej.

W tej chwili cała Wielka Brytania, w tym Książę William przygotowują się do świętowania 70. rocznicy panowania Królowej Elżbiety II. Dodajmy, iż uroczyste obchody Platynowego Jubileuszu odbędą już 2 czerwca i potrwają aż cztery dni.

Pomimo przygotowań, Książę William stara się sumiennie wykonywać bieżące obowiązki. Kilka tygodni temu wnuk królowej wybrał się ze swoją małżonką na Jamajkę. Ku zaskoczeniu opinii publicznej Książęta Cambridge nie zostali tam zbyt dobrze przyjęci.

Wydawało się, że to jednorazowa sytuacja. Bowiem wcześniej, na terenie Europy, nie dochodziło raczej do takich sytuacji. Jakież musiało być zaskoczenie Księcia Williama, kiedy podczas meczu finału Pucharu Anglii został wygwizdany.

Niewątpliwie ten incydent musiał być dla Księcia Williama wyjątkowo żenujący. Otóż wnuk Elżbiety II słynie z tego, że jest fanem piłki nożnej. Poza tym, mecz podczas którego doszło do skandalu został rozegrany na słynnym stadionie Wembley. Przy okazji dodajmy, iż Książę Cambridge piastuje funkcję prezesa związku piłkarskiego działającego na terenie Anglii.

W pewnym momencie emocje sportowe zeszły na plan. Skandaliczne zachowanie kibiców można było zauważyć, gdy zawodnicy Liverpoolu i Chelse odśpiewywali hymn. Haniebna postawa widzów wywołała natychmiastową reakcją. Spiker Izby Gmin, Sir Lindsay Hoyle, wydał nawet specjalne, oficjalne oświadczenie.

„Całkowicie potępiam wszystkich kibiców, którzy wygwizdali dziś Księcia Williama na Stadionie Wembley. Finał Pucharu Anglii powinien być okazją, kiedy jednoczymy się jako kraj. Nie powinno się go rujnować przez całkowicie haniebne zachowanie kibiców, którzy na szczęście są w mniejszości. W roku, w którym obchodzimy Platynowy Jubileusz Królowej, jest to okropne-powiedział” – przyznał Hoyle.

W mediach społecznościowych opublikowano nagrania, na których możemy zaobserwować żenujący incydent z udziałem przedstawiciela Brytyjskiej Rodziny Królewskiej.

źródło: Pomponik

Zobacz również: