Pedofil, który nękał 11-letnią dziewczynkę, próbując zwabić ją do swojego domu na seks, został dotkliwie złapany i pobity przez jej ojca. Mężczyzna udawał, że jest dziewczynka   i umówił się ze zboczeńcem na spotkanie w miejscu publicznym.

29-latek, zidentyfikowany jako Germán Acosta, wysyłał 11-latce, wiadomości o treściach seksualnych i zachęcał ją do okłamywania rodziców, aby mogła spotkać się z nim w jego domu w Buenos Aires.

– Najpierw chciał mieć randkę w swoim domu i oczywiście mu napisałem, że się zgadzam ponieważ zamierzałem go zabić. Otworzyłby drzwi a ja zabiłbym go – powiedział ojciec Waltera Rodrígueza, telewizyjnemu kanałowi TB.

Ale Acosta zmienił miejsce spotkania na ulicę w dzielnicy Villa Crespo w Buenos Aires. Kiedy Rodríguez zobaczył Acostę, uderzył go w twarz i pobił, potem zadzwonił na policję. Zrobił także zdjęcie oskarżonego z pobitą i zakrwawioną twarzą i udostępnił je na portalach społecznościowych jako ostrzeżenie dla innych pedofilów.

„Ten sukinsyn jest zboczeńcem. Wysłał nagie zdjęcia mojej 11-letniej córce” – napisał na Facebooku.  Udostępnił też rozmowy z pedofilem.

Zarówno zboczeniec, jak i ojciec stoją teraz w obliczu zarzutów, ale żaden z nich nie został zatrzymany.

Rodríguez jest oskarżony o pobicie a Acosta za uwodzenie dziecka przez Internet.

– Złożyłem oświadczenie przed sądem. Powiedziałem im wszystko, jak to się stało, pokazałem im zrzuty ekranu, co wysłał do mojej małej dziewczynki – wyjaśnił Rodríguez. – Nie rozumiem, dlaczego pozwolili mu odejść. Osoba taka jak ta nie zasługuje na wolność.

– Zwalniając go z aresztu, istnieje potencjalne ryzyko dla społeczeństwa, ponieważ może nadal nękać dzieci – ostrzega Hernán Navarro z grupy non-profit Grooming Argentina. – Rodzice myślą, że ponieważ ich dzieci są w domu to są. Ale dzieci są same w Internecie – dodaje. – Co gorsza, nadużycia w Internecie mogą narazić dzieci na większe niebezpieczeństwa, takie jak handel ludźmi, gwałt i przestępczość.