Szwedzka feministka organizuje wycieczkę do Auschwitz połączoną z „dobrym jedzonkiem” i SPA

0

Kandydatka do parlamentu szwedzkiego, feministka Teysir Subhi została mocno skrytykowana po swoim tweecie, w którym opowiada o swoich planach wyjazdu do Oświęcimia. Podczas „dziewiczej podróży” do Auschwitz chce połączyć wizytę w obozie koncentracyjnym „z dobrym jedzeniem i małym SPA” i prosi o radę, jak to zorganizować. „Poinstruowano mnie, żeby na początku października zorganizować wyjazd dla dziewcząt do Auschwitz. Chcielibyśmy połączyć podróż z dobrym jedzeniem i odrobiną SPA. Czy jest ktoś, kto już tam był i wykonał takie połączenie? Chcę waszych najlepszych wskazówek!”-  napisała Teysir Subhi, znana szwedzka feministka na Twitterze.

Po tym tweecie Teysir Subhi został ostro skrytykowana w mediach społecznościowych. Teraz usunęła tweet i w wywiadzie dla Dagens Nyheter twierdzi, że to „naziści, którzy źle interpretują mojego tweet”.

– Tweet dotyczy tego, czy można zakończyć wycieczkę do Krakowa wizytą w Auschwitz. Dostałem „burzę nienawiści” od nazistów i rasistów, którzy napisali do mnie „Sieg Heil”. To właśnie naziści postanowili źle interpretować moje stanowisko.

Źródło:TU CZYTAJ WIĘCEJ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ