PSL

Wygląda na to, że Polskie Stronnictwo Ludowe tak polubiło wszelkie koalicje, że tuż po rozwiązaniu Koalicji Polskiej z Pawłem Kukizem, na nowo zaczyna rozglądać się za potencjalnym partnerem. Tak przynajmniej wynika ze słów, które na antenie Radia ZET wygłosił wicemarszałek Sejmu z ramienia PSL, Piotr Zgorzelski.

Do kogo tym razem doklei się PSL?

W ostatnich dniach sporo działo się wokół Koalicji Polskiej. Kością niezgody pomiędzy Ludowcami, a Pawłem Kukizem była i jest kwestia unijnego budżetu. Stanowiska PSL i Kukiza rozjechały się na tyle, że niemożliwa, zdaniem Ludowców była ich dalsza współpraca. Paweł Kukiz wraz z grupą swoich posłów został wykluczony z Koalicji Polskiej. Wszystko jednak wskazuje na to, że PSL za długo samotne nie będzie, bo już rozgląda się za potencjalnym koalicjantem. 

Rąbka tajemnicy uchylił wicemarszałek Sejmu, Piotr Zgorzelski. „Żegnaj Pawle Kukizie, witaj Szymonie Hołownio” – tajemniczo zagaił do Zgorzelskiego redaktor Radia ZET. Odpowiedź Zgorzelskiego zaskoczyła chyba wszystkich. „My Ludowcy chyba wyróżniamy się spośród innych ugrupowań. Potrafimy rozmawiać, odkładając jakieś animozje (…) Rozmawiamy z Szymonem Hołownią (…) Są to rozmowy o charakterze taktycznym, można powiedzieć takim rozpoznawczym” – przyznał Zgorzelski. Jak widać, choć wicemarszałek Sejmu z ramienia PSL nie przyznał wprost, to między wierszami da się wyczytać, że jak najbardziej możliwa jest koalicja z Szymonem Hołownią. Póki co zapewne nieformalna, ale kto wie, czy przy najbliższych wyborach, obie formacje nie pójdą w jednym rzędzie.

Zgorzelski zdradził też nieco kulisów rozstania z Pawłem Kukizem. Przyznał co o tym zadecydowało. „My jesteśmy partią proeuropejską (PSL – dod. red.). Nasi wybitni politycy włożyli ogromny wkład w integrację Polski z Unią Europejską (…) Nie możemy dziś relatywizować naszego miejsca w Unii (…) Dla nas to jest nasza racja stanu, strefa bezpieczeństwa i rozwoju (…) Jeżeli się tutaj rozjeżdżamy, to nie ma co mówić o innych poziomach współpracy” – mówi.

źródło: Radio ZET, mat. prasowe, inf. własna

  1. Kurski rozda gigantyczne podwyżki? Padły kwoty, w TVP aż huczy od plotek
  2. Przełomowe wieści ws. Iwony Wieczorek. Tajemnicze zaginięcie coraz bliżej rozwiązania
  3. Ohydne żarty Jakimowicza. Totalnie oderwał się od rzeczywistości?
  4. Policja apeluje do seniorów. Ostrzeż swoich bliskich, bezwzględni oszuści znów grasują
  5. Świetne wieści dla fanów serialu „Ranczo”. Wilkowyje wracają od grudnia

Zobacz również: