wypadek
zdjęcie ilustracyjne: Wikimedia

Dramatyczne informacje dotarły z polskich dróg. Dziś przed południem doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Niestety aż cztery osoby straciły życie. Z pewnością szczegóły zdarzenia porażają.

Makabryczny wypadek koło Bydgoszczy. Auto zostało kompletnie zmiażdżone przez dwie ciężarówki

Dziś przed południem w mediach pojawiła się wiadomość o tragicznym wypadku drogowym w okolicach Bydgoszczy. Tragedia rozegrała się w powiecie świeckim, na wysokości miejscowości Niewieścin. Bez wątpienia kulisy zdarzenia porażają. Można wręcz rzec, że aż włosy jeżą się na głowie.

Warto odnotować, iż w wypadku uczestniczyły dwa auta osobowe i dwie ciężarówki z naczepami. Dodajmy, że pojazdy zderzyły się w poniedziałek (16 maja), około godziny 10:00. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż w tył forda, którym jechały cztery osoby, uderzył samochód ciężarowy. Na skutek uderzenia osobówka została wepchnięta pod tył ciężarówki jadącej przed nim.

Do akcji ratunkowej zadysponowano siedem zastępów straży pożarnej. „O godzinie 9:49 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku drogowym na budowanym odcinku drogi S5 w miejscowości Niewieścin. Okazało się, że w zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe oraz dwa samochody ciężarowe, które na siebie najechały. Auto osobowe, które znajdowało się pomiędzy samochodami ciężarowymi zostało zakleszczone. Podróżujący tym samochodem czterej mężczyźni ponieśli śmierć na miejscu. Pozostałym kierowcom z osobówki i z ciężarówki nic się nie stało” – przyznał bryg. Paweł Puchowski z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Świeciu.

Oczywiście na miejscu wypadku drogowego czynności wykonały służby tj. strażacy, ratownicy, policja oraz prokurator. Jak na razie nie wiadomo z jakiego powodu doszło do tragedii. Zaraz po wypadku droga została zablokowana. Policjanci planują zorganizować objazdy nowo wybudowanym odcinkiem drogi S5.

„Funkcjonariusze zabezpieczają materiał dowodowy, na podstawie którego będziemy odtwarzać, jak doszło do tragedii. Zaznaczam, że na tym etapie posiłkujemy się bardzo wstępnymi wyobrażeniami, jak i dlaczego doszło do wypadku” – podała podkomisarz Joanna Tarkowska z komendy powiatowej policji w Świeciu.

źródło: goniec.pl

Zobacz również: