Rosja

Media donoszą o kolejnym blamażu Rosji. Aż trudno uwierzyć w to, że najnowsze doniesienia dziennikarzy dotyczą rosyjskiej armii, która uważana jest za drugą najpotężniejszą armię na świecie. 

Rosyjskie wojsko opublikowało ogłoszenia o pracę

Jak powszechnie wiadomo, Rosja ponosi liczne porażki w trakcie wojny w Ukrainie. Wiąże się to nie tylko z utratą sprzętu wojskowego, ale również żołnierzy. Z tego powodu rosyjski resort obrony zdecydował się uzupełnienić przetrzebione szeregi swojej armii.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie sposób w jaki Rosja próbuje rekrutować żołnierzy. Otóż, uchodząca za drugą najpotężniejszą armię na świecie, Rosja skorzystała z pomocy agencji pośrednictwa pracy. Informację na ten temat przekazał jeden z mołdawskich dzienników internetowych.

Dziennikarze mołdawskiego portalu donieśli, iż na jednej tylko stronie internetowej z ogłoszeniami o pracę, znajduje się 20 tys. ofert opublikowanych przez rosyjską armię. „Pomiędzy ofertami zatrudnienia dla hydraulika i ekspedientki na tym portalu można znaleźć też propozycje dla strzelców, artylerzystów, dowódców piechoty, kierowców pojazdów wojsk lądowych, a nawet dla agentów do wynajęcia przez FSB” – podali przedstawiciele mediów.

Warto pochylić się nad tymi ogłoszeniami. Mołdawscy dziennikarze zaznaczyli, iż w ofertach czas trwania umowy wynosi najczęściej pół roku. Nierzadko zdarza się, że w treści anonsu nie ma informacji o miejscu wykonywania obowiązków. Ponadto oferowana przez wojsko stawka nie przekracza 500 euro.

Podkreślmy, iż portale pośrednictwa pracy to kolejna próba Rosji na zdobycie rekrutów. Przez cały czas Kreml wykorzystuje tzw. kanały instytucjonalne, takie jak np. strona internetowa rosyjskiego resortu obrony. Wcześniej Rosjanie nie byli w stanie zrealizować planów mobilizacji na Kaukazie Północnym. Strona ukraińska stwierdziła, że głównym powodem była „niechęć mieszkańców tego regionu do udziału w działaniach zbrojnych”.

Przypuszczalnie najnowsze działania ministertwa obrony narodowej świadczą o jego sporej desperacji. Mało tego, kolejny raz kompromitują w oczach świata wojsko Federacji Rosyjskiej.

źródło: Business Insider, Media

Zobacz również: