Donald Tusk Platforma Obywatelska

Najwyraźniej nie dzieje się najlepiej w Platformie Obywatelskiej. W tym tygodniu gruchnęła wieść o coraz bardziej narastającym konflikcie pomiędzy Rafałem Trzaskowskim a Donaldem Tuskiem. Czyżby miało dojść do podziału w partii opozycyjnej?

Donald Tusk nie da Platformie Obywatelskiej wygranej?

Wiele wskazuje na to, iż PO zmaga się z wewnętrznym konfliktem. Zdaniem dziennikarzy, politycy Plaformy Obywatelskiej są wyraźnie podzieleni. Co ciekawe, spory między poszczególnymi członkami partii wiążą się z osobami Rafała Trzaskowskiego oraz Donalda Tuska.

Coraz głośniej mówi się o systematycznie rosnącym napięciu pomiędzy dwoma politykami, którzy aspirują do miana lidera Platformy Obywatelskiej. Wydaje się, że obaj panowie wręcz rywalizują ze sobą. Dwa tygodnie temu ruszyły przygotowania do kolejnej edycji Campusu Polska Rafała Trzaskowskiego. Projekt ten ma na celu zaangażować młodzież do większej aktywności w życiu publicznym.

W odpowiedzi na taką aktywność prezydenta Warszawy, postanowiono zorganizować wydarzenia konkurencyjne dla jego projektu. Dodajmy, iż misję tę powierzono Radosławowi Sikorskiemu. Jak widać, awantura między czołowymi politykami opozycji jest na porządku dziennym.

W międzyczasie pojawiły się doniesienia, iż w razie wygarnej Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych, premierem zostałby nie Rafał Trzaskowski, ale Izabela Leszczyna. Przypomnijmy, iż posłanka to była wiceminister finansów w rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz.

Z pewnością oliwy do ognia dolał Antoni Mężydło. Polityk w stanowczych słowach opowiedział się za prezydentem Warszawy. „Według mnie to Rafał Trzaskowski powinien zostać szefem PO, to młody, bardzo zdolny polityk, z wielkim potencjałem politycznym i to właśnie Rafał Trzaskowski jest w stanie pokonać PiS – przyznał senator.

Na temat konfliktu między dwoma najpotężniejszymi postaciami w Platformie Obywatelskiej wypowiedzieli się także eksperci. „PO musi jak najszybciej rozwiązać problem Tuska i Trzaskowskiego, bo to zmniejsza wiarygodność całej opozycji, która wydaje się skupiać bardziej na konfliktach, a nie na przygotowywaniach do stworzenia alternatywy programowej dla PiS” – zauważył politolog Rafał Chwedoruk. Co ciekawe, według specjalisty „Tusk jest w stanie poprowadzić opozycję do zwycięstwa, ale to Trzaskowski byłby lepszym kandydatem na premiera koalicyjnego rządu ”.

źródło: se.pl

Zobacz również: