Mateusz Morawiecki premier Polski

Premier Rzeczypospolitej Polskiej, Mateusz Morawiecki zaskoczył dzisiejszym wpisem w mediach społecznościowych. Oznajmił, że ma świetną wiadomość na weekend dla wszystkich polskich emerytów. Wiadomo, czego dotyczy.

Mateusz Morawiecki swój wpis skierował do polskich emerytów

„Chociaż to moje spotkanie z małopolskimi Seniorami, to energia i forma jak u nastolatków!” – czytamy we wpisie Morawieckiego, który już któryś raz z kolei spotkał się z polskimi emerytami. Jednak nie to było w jego wpisie najważniejsze, a następne zdania, które skierował bezpośrednio do wszystkich emerytów w Polsce.

„Na weekend mam dla wszystkich polskich emerytów świetną wiadomość.” – zaczął Mateusz Morawiecki. Po czym dodał… „Już w przyszłym tygodniu rząd zajmie się ustawą o 14 emeryturze! Spełniamy obietnice i wspieramy polskie rodziny!” – czytamy we wpisie, popełnionym na Facebooku.

Według ostatnich informacji, 14 emerytura ma trafić na konta seniorów w sierpniu 2022 roku. Projekt ustawy, zaprezentowany przez rząd, sprawia, że 14 emeryturę w wysokości najniższej emerytury otrzymają emeryci i renciści, których wysokość świadczeń nie przekracza 2900 złotych.

Powyżej świadczeń 2900 złotych, emeryci i renciści otrzymają 14 emeryturę, ale pomniejszoną o różnicę. Co za tym idzie, emeryci i renciści ze świadczeniami 4188,44 złotych i wyższymi, nie otrzymają 14 emerytury.

Zobacz również: