atak

Czy to możliwe, że ukraiński wywiad wojskowy przechwycił potencjalną datę zakończenia wojny w Ukrainie? Wiele na to wskazuje, a potwierdzeniem tego faktu mają być słowa, które powiedział szef tego wywiadu, Kyryło Budanow.

Ukraiński wywiad wojskowy przekazał najnowsze informacje. To przełom?

80 dni trwa już wojna w Ukrainie i nikt nie ma najmniejszych wątpliwości, że Rosja nie osiąga w niej zakładanych celów. Miałbyć szybki blitzkrieg na Kijów, a tymczasem Rosja mozolnie zdobywa każdy centymetr, tracjąc przy tym wcześniej zdobyte tereny. Nikomu już niestraszne są rosyjskie groźby atakiem nuklearnym. Co więc dalej z wojną? Ukraiński wywiad dotarł rzekomo do bardzo interesujących, ale i szokujących informacji wprost z Kremla.

Wynika z nich, że w Rosji szykowany jest przewrót, który ma obalić Władimira Putina i doprowadzić do jak najszybszego zakończenia konfliktu zbrojnego. Nie będzie to jednak łatwe, bowiem nawet po obaleniu Putina, Rosja chce możliwie jak najbardziej wyjśc z twarzą z wojny w Ukrainie. Generałowie, wojsko i oligarchowie mieli już jednak rozpocząć ruchy, mające obalić Putina. Na razie robią „przegląd wojsk”, na kogo w tym temacie można liczyć. To jeszcze nie wszystko.

Słowa te przekazał mediom Kyryło Budanow. To szef ukraińskiego wywiadu wojskowego. W rozmowie ze Sky News podał także możliwą datę zakończenia wojny w Ukrainie. Co ciekawe Kyryło Budanow był jednym z nielicznych, który prawidłowo przewidział datę rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Można więc traktować jego doniesienia jako dość wiarygodne.

Kiedy więc zakończy się wojna w Ukrainie? Zdaniem Kyryło Budanowa w sierpniu tego roku nastąpi punkt zwrotny, kiedy osłabną wszystkie działania. Być może będzie to spowodowane właśnie obaleniem Putina. Budanow dodaje też, że do końca roku ustanie większość działań wojennych w Ukrainie. Wygląda więc na to, że z doniesień ukraińskiego wywiadu wojskowego, wojna powinna zakończyć się na przełomie 2022 i 2023 roku.

źródło: Sky News, Twitter

Zobacz również: