Królowa Elżbieta II

Z pewnością relacje pomiędzy Księżną Dianą i pozostałymi członkami brytyjskiej rodziny królewskiej od lat wzbudzają sporo emocji. Szczególnie interesującym wydaje się wątek stosunku jaki do narzeczonej syna miała Królowa Elżbieta II. Co ciekawe, w mediach pojawiła się właśnie zaskakująca informacja dotycząca obu pań.

Królowa Elżbieta II chciała dobrze

Niewątpliwie wielu wielbicieli brytyjskiej rodziny królewskiej uważa, że w relacji między Królową a Księżną Dianą, to monarchinii była tą złą, wyrachowaną osobą. Z kolei Lady Di zwykło się postrzegać jako niedoświadczoną, skrzywdzoną przez dwór królewski kobietę. Tymczasem najnowsze doniesienia mediów rzucają na całą sprawę nieco inne światło.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że stosunki między żoną i matką Księcia Karola nie były najlepsze. Można je określić mianem chłodnych a nawet oschłych. Jednakże mało kto wie, że wcale nie było tak od samego początku. Jak twierdzi dziennikarka Ingrid Seward, Królowa Elżbieta II uważała Dianę za idealną kandydatkę na żonę dla swojego najstarszego syna. 

Niestety, wkrótce po przeprowadzce Księżnej Diany do Pałacu Buckingham, Elżbieta II zmieniał zdanie o swojej synowej. Żona Karola czuła się samotna i znudzona. „Prawie wszyscy, od królowej po personel opiekujący się Dianą, przypisywali jej zachowanie paskudnemu przypadkowi nerwów” – tłumaczy Seward.

Co zaskakuje, Królowa Elżbieta II nie pozostawiła młodej synowej samej sobie. Monarchinii, przynajmniej początkowo, starała się dbać o żonę syna. Świadczyć mają o tym słowa samej Diany. „Mam najlepszą teściową na świecie” – miała powiedzieć niegdyś Księżna.

Okazuje się jednak, że stosunki obu pań popsuły się, kiedy między Księżną Dianą i Księciem Karolem zaczęło się źle dziać. Lady Di chętnie radziła się doświadczonej mężatki jaką była królowa. 

Z kolei Królowa Elżbieta II wraz z upływem czasu zaczęła czuć sie coraz mniej komfortowo. Krótko mówiąc, monarchini obawiała się Lady Di, a konkretnie jej częstych wizyt, pytań o to co ma robić.

Spodziewaliście się takiej informacji odnośnie relacji Księżnej Diany i Królowej Elżbiety II? Jesteście zaskoczeni, a może jest wprost przeciwnie?

Źródło: Plotek

  1. Hanna Lis przeszła piekło. Z pewnością nie chciałaby o tym pamiętać
  2. Wstrząsające wyznanie Teresy Lipowskiej. Mało kto miał pojęcie, co ją spotkało w życiu 
  3. Stachursky namawia fanów do niebezpiecznych praktyk. Lekarze mówią wprost co o tym sądzą

Zobacz również: