Papież Franciszek

Potworna zbrodnia wstrząsnęła papieżem Franciszkiem. Głowa Kościoła jest w szoku po tym, co usłyszała od swoich współpracowników. W jednym z kościołów, w makabrycznych okolicznościach, zginęły aż trzy osoby.

Papież Franciszek wydał oświadczenie

W jednym z kościołów w północnej części Meksyku doszło do brutalnej zbrodni. W miejscu poświęconym Bogu zginęło trzech mężczyzn. Jak ustalili śledczy chodzi m.in. o dwóch księży. Makabrycznego morderstwa dokonali meksykańscy gangsterzy.

Funkcjonariusze podali, iż ofiarami zbrodni w Meksyku byli księża jezuici Javier Campos i Joaquín Mora. Trzeci zmarły to Pedro Palma, który był lokalnym przewodnikiem wycieczek. Dziennikarze podkreślili, iż ostatni z mężczyzn uciekł do kościoła w stanie Chihuahua przed ścigającymi go członkami mafii.

Podczas dochodzenia policjanci ustalili, iż zamordowani księża starali się uratować znajdującego się w niebezpieczeństwie Pedro Palmę. Niestety, nie dość, że nie pomogli przewodnikowi, to jeszcze sami stali się ofiarami morderstwa. Gangsterzy z zimną krwią zabili całą trójkę mężczyzn w kościele. Kolejne szczegóły zbrodni są równie porażające. Po dokonaniu morderstwa gangsterzy wrzucili ciała na furgonetkę i wywieźli.

Warto zaznaczyć, że świadkiem zbrodni był inny z duchownych. Jezuita znajdował się razem z ofiarami w kościele w trakcie tragicznego zdarzenia. Ksiądz zdołał się cudem uratować. Mało tego, zidentyfikował jednego z głównych podejrzanych. Okazał się nim Jose Noriel Portillo Gil. Oprawca jest dobrze znany organom ścigania. Gil był bowiem poszukiwany od 2018 roku za zabójstwo turysty z USA.

Dramaturgii całej sytuacji dodaje fakt, iż jeszcze przed zamordowaniem Palmy i jezuitów, żona przewodnika została porwana przez gangsterów. Póki co nie udało się jej odnaleźć.

Makabryczne doniesienia z Meksyku dotarły do uszu samego papieża Franciszka. Biskup Rzymu był wstrząśnięty. Głowa Kościoła postanowiła zabrać głos na temat zbrodni. Duchowny zapewnił o swojej solidarności z katolicką wspólnotą w Meksyku. Poza tym, zaznaczyły jak wielkim szokiem jest dla niego skala przemocy w tym kraju. „Tyle morderstw w Meksyku. W miłości i modlitwie jestem blisko katolickiej wspólnoty dotkniętej tragedią” – oświadczył.

źródło: o2.pl

Zobacz również: