Rolą artysty powinno być wzruszanie publiczności, a koncert stać się prawdziwym intymnym dialogiem z widzem. W tym jednym zdaniu zawarto chyba wszystko, czym od lat kieruje się lider Grupy pod Budą, Andrzej Sikorowski.

Wspaniałe 47 lat twórczości i ponad 4000 zagranych koncertów. Na pytanie:  Co sprawia, że nadal jest w stanie gromadzić tłumy wiernych fanów na koncertach? Andrzej Sikorowski odpowiada bez wahania – stylistyczna konsekwencja. Najważniejsza jest wierność sobie, wierność przekazowi, który zawsze powinien wypływać prosto z serca. Ludzie bardzo szybko odkryją jakikolwiek fałsz. Cieszę się, że nadal mogą mi ufać.

Tak właśnie jest z Grupą pod Budą, zespołem, który wyłonił się w 1977 roku z krakowskiego kabaretu o tej samej nazwie. Teksty i muzyka Andrzeja Sikorowskiego oraz kompozycje Jana Hnatowicza od lat tworzą niepowtarzalny i rozpoznawalny od pierwszego dźwięku charakter tej formacji.

W każdej piosence chodzi o nawiązanie bardzo osobistego kontaktu z ludźmi i bezpośrednie dotarcie do jego duszy. Andrzej Sikorowski mawia, że pisać można o wszystkim, jednak on stara się śpiewać przede wszystkim o tym, na czym się zna. Przez trzy minuty w piosence można zawrzeć przecież tyle, ile w opasłej, pięciuset stronicowej książce. W spisywanej od 47 lat muzycznej historii Grupy pod Budą nie ma miejsca na artystyczne oszustwo i próbę prostego i szybkiego przypodobania się jakimkolwiek mijającym trendom.

W podziękowaniu za przyjaźń i zaufanie, Grupa pod Budą zaprasza na swój Jubileusz 40-lecia!

Już 20 marca w warszawskiej Hali Torwar doświadczcie prawdziwego muzycznego przeżycia. Posłuchajcie piosenek, na których się wychowaliście i do których nadal tęsknicie oraz tych nowych, granych w podobnym brzmieniu i śpiewanych wspólnie z Mają Sikorowską.

Koncert Jubileuszowy to koncert wyjątkowy, na którym nikogo nie może zabraknąć. Wspaniała historia Grupy pod Budą musi trwać dalej, a Wy możecie stać się jej częścią.

Dodatkowe informacje na stronie: www.TwojeKoncerty.pl

 

 

Zobacz również: