Bójka kibiców na moście zakończona staranowaniem radiowozu

0
fot. TT/BartekPiekarsk

Ponad 130 pseudokibiców drużyn piłkarskich z Kędzierzyna-Koźla, Opola i Częstochowy starło się w sobotę na moście w rejonie stadionu Kuźniczka w Kędzierzynie-Koźlu. Po interwencji policji, mniejsze grupki pseudokibiców próbowały zbiec z miejsca zdarzenia. Jeden z pojazdów, którym uciekało trzech mężczyzn uczestniczących w bójce, staranował policyjny radiowóz.

Do bójki doszło około godziny 13.00 w rejonie stadionu, na którym w tym czasie odbywał się mecz piłkarski pomiędzy TS Chemik Kędzierzyn-Koźle a LZS Skorogoszcz. Jak poinformowała rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu kom. Magdalena Nakoneczna, funkcjonariusze wkroczyli do działań i zapobiegli eskalacji agresywnych zachowań.

ZOBACZ!  Marcin Najman zawalczy ze znanym dziennikarzem? Jest oficjalne wyzwanie!

Część pseudokibiców próbowała zbiec z miejsca zdarzenia samochodami. Jeden z uciekających pojazdów staranował radiowóz policji, po czym wjechał w ślepą uliczkę. Wszyscy podróżujący samochodem zostali zatrzymani. Kierującemu postawiony zostanie m.in. zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy, za co grozi kara dziesięciu lat pozbawienia wolności. Jak poinformowała kom. Nakoneczna uczestnikom tego konkretnego zdarzenia nic się nie stało.

ZOBACZ!  Marcin Najman zawalczy ze znanym dziennikarzem? Jest oficjalne wyzwanie!

Policjanci zatrzymali także kilka innych pojazdów i nadal docierają do osób, które uczestniczyły w bójce. Zatrzymane zostały kolejne osoby. W trakcie zatrzymań przy pseudokibicach funkcjonariusze znajdowali m.in.: narkotyki oraz zabronione niebezpieczne przedmioty.

źródło.tvpinfo.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ