Szokująca informacja, jaka dotarła do nas kilka dni temu, zrobiła ogromne wrażenie na wszystkich, nie tylko miłośnikach ponadprzeciętnego talentu Mai Kapłon. Urodziwa wokalistka, pochodząca z Elżbietowa (gm. Teresin), wychowanka Teresińskiego Ośrodka Kultury, laureatka telewizyjnego show The Voice of Poland, której kibicowała niemal cała Polska, znalazła się w dramatycznej sytuacji.

Od wielu lat zmagała się z kłopotami zdrowotnymi, teraz jest dużo gorzej. Jej kręgosłup wsparty jest poprzez metalowy pręt. Niestety, ten znaczący element po prostu pękł. W związku z tym, istnieje obawa o zdrowie i życie Mai Kapłon, która potrzebuje jak najszybszej pomocy.

  „Od urodzenia choruję na skoliozę. Miałam osiemnaście operacji, które tak naprawdę pozwoliły na to,  że nadal żyję” – to pierwsze słowa, którymi Maja zwraca się za pośrednictwem znanego portalu społecznościowego do swych przyjaciół. A tych jest tysiące. Teraz nastał czas, by pomóc naszej Majce, tej, której „Plażę nad Wisłą” nucili wszyscy.

 „Wierzę szalenie jak dziecko, że jestem na tym świecie, żeby jeszcze jakoś móc pomóc ludziom łamać bariery” – napisała Maja na swoim profilu. Zatem do dzieła! O tragicznej sytuacji Mai mówiono nawet w Wiadomościach TVP1. Zmobilizujmy się i pomóżmy! Maja leży w łóżku, choć pomagała zawsze potrzebującym, teraz sama wymaga pomocy. Jedyną szansą dla niej jest operacja w USA. Jej zdrowie wycenione zostało na ponad 5 mln zł. Jedyną możliwością jest kolejna operacja. Ale damy radę! Prawda?

Marcin Odolczyk

Zobacz również: