Krzysztof Dymiński

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce na jednym z polskich basenów. Służby niespodziewanie musiały ewakuować pracowników i klientów. Wszystko z powodu podejrzenia zagrożenia dla zdrowia i życia osób, które akurat przebywały w budynku krytej pływalni. Oto szczegóły.

Na basenie w Jaworze wykryto żrącą substancję

Do groźnej sytuacji na basenie w Jaworze w województwie dolnośląskim doszło w czwartek, 26 stycznia, po godzinie 15:00. Niespodziewanie służby musiały ewakuować 25 osób, które przebywały w obiekcie. W tej liczbie znalazło się także sześcioro dzieci.

Powodem ewakuacji było zagrożenie zdrowia i życia klientów i pracowników pływalni. Dokładnie rzecz biorąc na terenie jaworskiego basenu wykryto nieznaną substancję, która utrudniała oddychanie. W czasie pobytu w pływalni kilka osób źle się poczuło.

Według dziennikarzy, nagle klienci wyczuli nieprzyjemną substancję, która utrudniała oddychanie. Na szczęście właśnie w tym czasie na basenie znajdowali się miejscowi strażacy uczestniczący w cyklicznych zajęciach wychowania fizycznego. To oni przeprowadzili ewakuację wszystkich osób będących w obiekcie. Następnie mundurowi wezwali odpowiednie służby.

„Po przyjeździe na miejsce strażacy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych oraz ubrania chemiczne weszli do obiektu w celu sprawdzenia z jaką substancją mają do czynienia. Ich urządzenia pomiarowe nie wskazały żadnych zagrożeń. W trakcie rozpoznania ustalono jednak, że doszło do reakcji chemicznej środka do udrażniania rur kanalizacyjnych z gorącą wodą podczas prowadzenia prac konserwacyjnych. Substancja była drażniąca i utrudniająca oddychanie” – przekazał portal ratowniczy Jawor998.

Warto dodać, że na basen przybyła Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego PSP z Legnicy. Poza tym, na miejsce wezwano także zespół ratownictwa medycznego. Wszystko dlatego że 5 osób z personelu poczuło się źle.

Po przewietrzeniu pomieszczeń na basenie strażacy z grupy specjalistycznej jeszcze raz sprawdzili obiekt. Mundurowi nie stwierdzili żadnego zagrożenia. Niemniej pływalnia pozostała zamknięta do końca dnia.

źródło: Super Express

Zobacz również: