reprezentacja Polski
Foto: https://pl.pinterest.com/pin/958070520708115671/

Już niedługo czeka nas powrót do emocjonowania się meczami polskiej reprezentacji. Na początek eliminacje do Euro 2024. Nikt chyba nie wyobraża sobie, żeby miało nas zabraknąć na turnieju finałowym, który odbędzie się w Niemczech. Pamiętajmy także o tym, że Fernando Santos ma awansować na mistrzostwa i jednocześnie odmłodzić polską kadrę – czy to się uda?

Jak będzie grać polska reprezentacja?

reprezentacja Polski
Foto: https://pl.pinterest.com/pin/958070520708115671/

Pewnie wielu kibiców zastanawia się nad tym, w jaki sposób będą grać nasi piłkarze. To zrozumiałe, ale zmiany wymagają czasu. Nie można oczekiwać tego, że portugalski trener w ciągu kilku dni odmieni oblicze polskiej kadry. Podczas meczów z Czechami (na wyjeździe) i Albanią (u siebie) możemy spodziewać się jedynie zalążków pomysłu tego szkoleniowca.

W futbolu zdarzają się niespodzianki, ale trudno wyobrazić sobie, że walka o awans nie rozegra się właśnie między Polską, Czechami i Albanią. Pozostali przeciwnicy to Mołdawia i Wyspy Owcze. Ponadto awans zapewniają sobie dwie najlepsze drużyny. Z drugiej strony terminarz można określić jako niesprzyjający. Zwłaszcza że mamy obecnie dość burzliwy okres w kadrze. Wszyscy pamiętamy, jak wielką aferą zakończyły się mistrzostwa świata w Katarze. Do tego zmiana szkoleniowca. Wydaje się, że w zaistniałych okolicznościach starcia z Czechami i Albanią należy rozpatrywać jedynie przez pryzmat wyniku.

Oferty bukmacherów na mecze polskiej reprezentacji

Reprezentacja Polski niezależnie od osiąganych wyników wywołuje ogromne emocje i ma to swoje odzwierciedlenie w zakładach bukmacherskich. Oferty bukmacherów na mecze Polaków są niezwykle rozbudowane. Można odnieść wrażenie, że możemy zakładać się niemal o wszystko! Do tego często dostępne są bonusy bukmacherskie bez depozytu. Bonus bez depozytu to świetne rozwiązanie dla tych, którzy lubią typować, ale niekoniecznie chcą ryzykować własnymi pieniędzmi.

Odmłodzenie polskiej reprezentacji

Panuje ogólne przekonanie, że łatwa grupa eliminacyjna to świetny moment na znaczące odmłodzenie kadry. Niemniej jednak zadanie to może okazać się trudniejsze, niż wielu osobom może się wydawać. Zmiana pokoleniowa nie wydaje się czymś, co można dokładnie zaplanować. W końcu przede wszystkim potrzebni są następcy. Co więcej, wydaje się, że następców brakuje – przynajmniej na ten moment.

Widać to było choćby w trakcie Mistrzostw Świata. Wiele mówi się o postawie Grzegorza Krychowiaka, ale czy mogliśmy mówić o jakimś dobrym zastępstwie? Na pewno jest to temat, nad którym można dyskutować. Naturalnie spory problem stanowiła kontuzja Jakuba Modera. Dobrze też spojrzeć na Kamila Glika – od dawna wiele mówi się o wpływie tego piłkarza na grę Polaków. Aczkolwiek nie możemy zapomnieć, że w klubie Glikowi wiedzie się coraz gorzej. Do tego ostatnio przytrafiła się kontuzja. Nie jest dobrze.

Kiedy jednak spojrzy się na potencjalnych następców, też nie ma powodów do zadowolenia. W ostatnim czasie wiele mówiło się o Jakubie Kiwiorze. Dobra gra Kiwiora została dostrzeżona przez Arsenal i Polak trafił do lidera Premier League. Tyle że tam obserwuje spotkania z poziomu ławki rezerwowej. Jan Bednarek ostatnio gra, ale czy gra dobrze? Na bokach obrony nie jest lepiej – dobry mundial Bereszyńskiego skutkował transferem do Napoli, ale tam jest on w takiej samej sytuacji, co Kiwior w Arsenalu. Kamil Glik nie jest problemem reprezentacji Polski – dyspozycja (czy wręcz uzależnienie) od Kamila Glika to jeden z wielu kłopotów w defensywie.

Gdy patrzy się dalej, też jest źle – po raz kolejny można odnieść się do Grzegorza Krychowiaka. Kibice reprezentacji Polski raczej nie wierzą, że znów zobaczą zawodnika, który zachwycał w barwach Sevilli. Niemniej można też mówić o niewiedzy w stosunku do Jakuba Modera – powroty po poważnych kontuzjach nigdy nie są łatwe. Ponadto Krystian Bielik to piłkarz, który niejako przyciąga kłopoty zdrowotne.

W ataku też nie jest najlepiej. Robert Lewandowski to filar całej kadry i mamy nadzieję, że mimo zaawansowanego wieku napastnika taki stan rzeczy się utrzyma. Jednak wielokrotnie mówi się, że Robert potrzebuje wsparcia. Czy pod koniec marca zawodnik Barcelony będzie mógł liczyć na pomoc kolegów z ofensywy?

Nieoczekiwane nazwisko

Nie zapominajmy też o tym, że dobry selekcjoner jest w stanie dostrzec potencjał w kimś nieoczywistym. Wszyscy chyba pamiętamy, jak duże zaufanie do Krzysztofa Mączyńskiego miał Adam Nawałka. Oczywiście ważne było też to, że sam Mączyński odwdzięczał się dobrymi występami.

Czy kogoś takiego znajdzie również Fernando Santos? Wielu kibiców z pewnością ma taką nadzieję. Biorąc pod uwagę sytuację w polskiej kadrze, przydałoby się dwóch czy trzech nieoczywistych (i rzecz jasna dobrych) piłkarzy.

Zobacz również: