wybuch gazu

Niepokojące wieści napłynęły z jednej z polskich miejscowości. Doszło w niej do wybuchu gazu w budynku mieszkalnym. W wyniku eksplozji poszkodowane zostały dwie osoby.

Wybuch gazu w Baranowie

Dramatyczne sceny rozegrały się we wtorek (31 stycznia) około godziny 11:00. W domu jednorodzinnym przy ulicy Wrocławskiej w Baranowie w województwie wielkopolskim wybuchł gaz.

Na miejsce wybuchu przybyły służby szybkiego reagowania. Działania rozpoczęła straż pożarna, w tym grupa poszukiwawczo-ratownicza z Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Warto dodać, że początkowo do akcji przystąpiło 10 zastępów straży pożarnej i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wkrótce na miejscu wybuchu pojawiły się kolejne jednostki straży pożarnej.

Wiele wskazuje na to, że do wybuchu gazu doszło w czasie wykonywania prac naprawczych w budynku. Jednakże do tej pory nie udało się ustalić, z jakiego powodu doszło do eksplozji. Aktualnie na miejscu działają funkcjonariusze policji pod nadzorem prokuratury. Wszyscy mają nadzieję, że dzięki tym działaniom uda się poznać okoliczności tego groźnego zdarzenia.

Głos w sprawie wybuchu w Baranowie zabrał przedstawiciel straży pożarnej. „Kiedy dotarliśmy na miejsce zdarzenia, otrzymaliśmy informację, że w budynku prawdopodobnie przebywały dwie osoby. Jedna z nich o własnych siłach wydostała się z niego. Natychmiast udzielono tej osobie pomocy. Druga z osób poszkodowanych została z obiektu ewakuowana przez strażaków. Obie te osoby, z poparzeniami, zostały przekazane Zespołom Ratownictwa Medycznego i zabrane do szpitala” – zaznaczył st. kpt. Jarosław Kucharzak z KP PSP w Kępnie.

Dodajmy, że poszkodowani w wyniku wybuchu to 41-letni właściciel domu i drugi 47-letni mężczyzna – hydraulik, który przeprowadzał prace w momencie eksplozji.

Niestety zdarzenie w Baranowie to kolejny w tym miesiącu wybuch gazu w budynku mieszkalnym w naszym kraju. Przypomnijmy, iż 27 stycznia doszło do eksplozji w Katowicach. Wówczas zginęły dwie kobiety. Miejmy nadzieję, że nie usłyszymy już więcej o tego typu dramacie.

źródło: Goniec

Zobacz również: