TVP
foto: YouTube

Odejście ze stanowiska Telewizji Publicznej Jacka Kurskiego wywołało szereg zmian. Teraz dziennikarze jednego z branżowych portali donieśli, iż nowy prezes – Mateusz Matyszkowicz, szykuje poważne zmiany w ramówce TVP. Z pewnością nie każdemu widzowi przypadną one do gustu.

Prezes TVP ma ambitne plany

Niewątpliwie ubiegloroczne odwołanie ze stanowiska prezesa TVP Jacka Kurskiego było sporym zaskoczeniem. Na miejsce 56-latka powołano Mateusza Matyszkowicza. Wraz z nastaniem rządów nowego włodarza w Telewizji Polskiej nastąpiło, a co najważniejsze ma jeszcze nastąpić, sporo zmian.

Po pierwsze, modyfikacje dotyczą ramówki stacji. Po drugie, zmian personalnych w kadrze TVP. Ostatnio głośno jest zwłaszcza o tym pierwszym temacie. Zdaniem branżowych mediów, prezes podjął decyzję o usunięciu z telewizyjnej Jedynki i Dwójki ważnego elementu ramówki.

Mowa o tzw. studiach prezenterskich, które mają zniknąć wraz ze startem wiosennej ramówki TVP. Przypomnijmy, iż chodzi o krótkie zapowiedzi pozycji programowych, które widzowie mogli oglądać w przerwach między kolejnymi audycjami.

Co ciekawe, to właśnie w trakcie swojej prezesury Jacek Kurski przywrócił studia prezenterskie, które zniknęły na pewien czas z TVP. Warto wspomnieć, iż w tego typu krótkich wejściach antenowych pojawiali się m.in. tacy dziennikarze jak: Aleksander Sikora, Grzegorz Miśtal, Małgorzata Tomaszewska czy Sylwia Dekiert.

Dodajmy, że biuro TVP nie zaprzeczyło tym informacjom. „Telewizja Polska obecnie pracuje nad nowym sposobem komunikacji antenowej” – można za to przeczytać na oficjalnej stronie spółki.

Koniecznie trzeba podkreślić, iż to kolejne zmiany forsowane przez Mateusza Matyszkowicza. Wcześniej prezes postanowił o usunięciu z ramówki TVP tureckich telenoweli. Włodarz Telewizji Polskiej chce, aby zastąpiły je polskie produkcje.

Podobny los spotkał muzykę disco polo. „Nowy prezes TVP chce wprowadzić kilka zmian, z których widzowie będą kojarzyć właśnie jego. Jacek Kurski był zwolennikiem zatrudniania muzyków disco polo. Mateusz Matyszkowicz chce odciąć od TVP łatkę telewizji szczycącej się promowaniem osób ze środowiska disco polo. Uważa, że w Polsce jest wielu innych artystów, zdecydowanie bardziej uzdolnionych, którzy zasługują na promocję w TVP. Nie jest bowiem tajemnicą, że „hipster prawicy” – z wykształcenia filozof, a prywatnie miłośnik sztuki i literatury – ma nieco inne upodobania niż Jacek Kurski, który zasłynął tym, że wprowadził muzykę disco polo „na salony” – doniosła osoba związana Telewizją Polską.

Podsumowując warto podkreślić, iż ambitne plany następcy Jacka Kurskiego, z pewnością nie przypadną do gustu wszystkim widzom. Przez lata prezesury byłego posła Polacy przyzwyczaili się do disco polo i tureckich telenoweli w TVP.

źródło: Pomponik

Zobacz również: