wypadek
zdjęcie ilustracyjne, Policja.pl

Niewyobrażalna tragedia wstrząsnęła środowiskiem policyjnym. We wtorek (30 stycznia) doszło do wypadku, w którym zginął młody policjant. Okoliczności zdarzenia porażają.

28-latek uległ wypadkowi w drodze ze służby do domu

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek rano, 30 stycznia w miejscowości Jasieniec (woj. śląskie). Tuż przed godziną 7:00 28-letni policjant wracał ze służby do domu. Niestety nigdy tam nie dojechał. Mundurowy miał wypadek, w wyniku którego poniósł śmierć.

Warto wspomnieć, iż w wypadku uczestniczyło tylko auto policjanta. Pojazd, którym podróżował mundurowy dachował, a następnie zderzył się z drzewem. W tej chwili nie wiadomo, co doprowadziło do tej niewyobrażalnej tragedii.

Śląska policja wystosowała oficjalny komunikat w tej sprawie. „Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że dziś nad ranem, wracając z nocnej służby, zginął w wypadku drogowym nasz Kolega sierżant Kamil Zasada – policjant z drogówki KPP w Zawierciu.
Miał 28 lat. Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich. W imieniu kierownictwa śląskiego garnizonu, komendy w Zawierciu, policjantów i pracowników, rodzinie Kamila i jego przyjaciołom składamy wyrazy głębokiego współczucia. Polska Policja” – napisano na oficjalnym profilu na Facebooku.

Jak już pisaliśmy, nie są znane przyczyny wypadku. Wstępne ustalenia wskazują jedynie, że pojazd 28-letniego policjanta nagle zjechał z drogi. Wcześniej kierowca miał stracić panowanie nad autem.

Chociaż bardzo szybko podjęto akcję ratunkową i reanimację, nie udało się ocalić życia mundurowego. Policjant zmarł na miejscu wypadku. 28-latek osierocił dwójkę dzieci.

Policja w całym województwie śląskim jest pogrążona w żałobie. Strona wojewódzkiej komendy została nawet przyodziania w czerń i biel. „Jego śmierć wstrząsnęła środowiskiem policyjnym” – napisało kierownictwo śląskiej policji.

„Mimo że służył w Zawierciu zaledwie kilka miesięcy, dał się poznać jako znakomity i pewny towarzysz na służbie. Zawsze odpowiadający na prośby o pomoc i wsparcie, niezawodny kompan codziennych zadań” – podkreślili z kolei koledzy 28-latka.

źródło: Goniec

Zobacz również: