atak

Tragiczne wieści napłynęły z Izraela. Co najmniej osiem osób nie żyje, a 10 jest rannych na skutek zamachu terrorystycznego. Do ataku doszło w piątek 27 stycznia w Jerozolimie. Oto, co wiadomo na tę chwilę na temat tego dramatu.

Zamach terrorystyczny miał miejsce obok synagogi

Pierwsze informacje mówią o tym, iż do zamachu terrorystycznego doszło w synagodze lub obok niej. Niemniej atak nastąpił w dzielnicy Newe Ja’akow w Jerozolimie. Oczywiście na miejsce zdarzenia przybyły służby, w tej liczbie kilkudziesięciu funkcjonarisuzy policji.

Sprawca zamachu terrorystycznego nie żyje. Został zastrzelony przez mundurowych w trakcie próby ucieczki. Warto dodać, że napastnik dokonał ataku przy użyciu broni palnej. Miejscowa policja podkreśliła, że celem sprawcy byli obywatele Izraela. Lokalne media dodały, iż obecnie policjanci poszukują ewentualnych wspólników zamachowca.

Według wstępnych ustaleń napastnik zaczął strzelać do wiernych, gdy ci opuszczali synagogę. Ministerstwo Spraw Zagranicznych podało, że w zamachu terrorystycznym zginęło siedem osób. Natomiast dziesięć zostało rannych.

Ratownicy medyczni przekazali, iż ofiary ataku poniosły śmierć na miejscu. Trzy osoby trafiły do szpitala. Niestety stan około 70-letniej kobiety jest krytyczny. Drugi z pokrzywdzonych to około 20-letni mężczyzna, który znajduje się w poważnym stanie. Najlżej, bo w stopniu umiarkowanym, ranny został 14-letni chłopak.

W sieci pojawiły się wstrząsające nagrania, na których słychać strzały oddawane przez terrorystę. Poniżej dwa tego typu filmy.

https://twitter.com/Terror_Alarm/status/1619053163071549441

https://twitter.com/CerfiaFR/status/1619053556245356549

Jak już wpsomnieliśmy, do kwestii ataku odniósł się MSZ Izraela. „Uzbrojony mężczyzna zabił siedem osób i ranił co najmniej dziesięć kolejnych w Jerozolimie” – poinformował resort spraw zagranicznych w mediach społecznościowych. Jednocześnie przedstawiciele ministerstwa określili zdarzenie mianem zamachu terrorystycznego.

https://twitter.com/IsraelMFA/status/1619057148843143168

źródło: Fakt, TVN24

Zobacz również: