Coraz więcej problemów ma szwedzka policja  z członkami grupy przestępczej Black Ax (Czarny Topór), wywodzącej się z Nigerii. Gangsterzy zajmują się  handlem ludźmi, narkotykami oraz oszustwa. Często za pomocą dziwacznych okultystycznych rytuałów i tortury oraz  praniem mózgu zmuszają kobiety do prostytucji. Ich wpływy  rozprzestrzeniają się w całej Szwecji.

Policja obawia się, że Black Ax, międzynarodowa organizacja przestępcza z  Nigerii, zaczyna  tworzyć swój kolejny przyczółek w Uppsali, po już utwierdzonej swoją pozycji w takich miastach jak Sztokholm, Göteborg, Malmö.

– Oni są zaangażowani głównie w handel ludźmi  – mówi rzecznik policji w Uppsali, Jale Poljarevius.

Do tej pory, Czarny Topór zdołał zapuścić korzenie we Włoszech, Kanadzie, Szwecji i innych krajach Europy.

Zmuszali kobiety do prostytucji za pomocą voodoo

Władze Szwecji obawiają się, że wprowadzenie tej grupy przestępczej na ich teren może doprowadzić do wzrostu liczby przemocy. Według raportu, który został  przedstawiony na początku tego miesiąca przez policję szwedzką, co najmniej 50 zorganizowane gangów działają w w Sztokholm – w porównaniu z 39 w 2015 roku.

– Tu już jest tłoczono od gangów z Afryki – powiedział Poljarevius. – Jest dużo kokainy, ale nie tak wielu narkomanów, więc rynek jest bardzo nasycony. Co prowadzi to do przemocy, zamiast współpracy tych grup – dodał.

eps

Zobacz również: