Strona główna Wiadomości Polska Milioner poszukiwany! Wypadł z motorówki do jeziora

Milioner poszukiwany! Wypadł z motorówki do jeziora

W niedzielę wieczorem przerwano poszukiwania  na Jeziorze Kisajno. Akcja poszukiwawcza została wznowiona dziś o świcie. Wszystko wskazuje na to, że poszukiwanym jest producent filmowy i jeden z najbogatszych Polaków Piotr Woźniak-Starak, prywatnie mąż Agnieszki Woźniak-Starak, prowadzącej programy TVN.

W niedzielę nad ranem zaginął 39-latek z Warszawy. Nieoficjalnie wiadomo, że to milioner Piotr Woźniak-Starak. Policja jednak nie potwierdza tożsamości poszukiwanego mężczyzny.

Iwona Chruścińska, oficer prasowa komendanta powiatowego policji w Giżycku, potwierdziła, że nad ranem na jeziorze Kisajno znaleziono prywatną łódź motorową. Była pusta.

Na jeziorze Kisajno koło Giżycka trwały poszukiwania 39-letniego mieszkańca Warszawy, który wczoraj nad ranem wypadł z motorówki – poinformowała warmińsko-mazurska policja.

Wczoraj około godz. 21 poszukiwania zostały zawieszone. – Nadal poszukujemy 39-letniego mieszkańca Warszawy – powiedziała Iwona Chruścińska z policji w Giżycku. – Służby wznowią prace z samego rana, około godz. 6.

Nadzór nad sprawą przejęła prokuratura.

– O godz. 4 nad ranem otrzymaliśmy zgłoszenie, że motorówka pływa po jeziorze i może zakłócać spoczynek żeglarzy. Po przybyciu na miejsce policjanci z ratownikami Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego stwierdzili, że na pokładzie dryfującej motorówki nie ma nikogo – powiedział mł. asp. Rafał Jackowski z warmińsko-mazurskiej policja.

Zdaniem policjanta, rzeczy pozostawione na motorówce, która miała wyłączony silnik, wskazywały, że mogły nią płynąć dwie osoby. Jak dodał, natychmiast rozpoczęły się poszukiwania, w trakcie których policjanci znaleźli na brzegu jeziora jedną osobę.

– Była to kobieta, która sama dopłynęła do brzegu. Poinformowała ona, że motorówką pływał z nią 39-letni mężczyzna. Od tej pory trwają jego poszukiwania – mówił Jackowski.

Według niego odnaleziona na brzegu 27-letnia mieszkanka Łodzi była w dobrym stanie.

Policja podała, że poszukiwany to 39-letni mieszkaniec Warszawy. W poszukiwaniach brał udział helikopter oraz łodzie z sonarami.

Nad jeziorem znajduje się 200-hektarowa posiadłość rodziny zaginionego mężczyzny.

 źródło:onet.pl/eps

Zobacz również: