Kanclerz Niemiec Angela Merkel przyznała, że ​​jej próba stworzenia wielokulturowego społeczeństwa „zupełnie się nie powiodła”.

Przemawiając na spotkaniu młodych członków Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) Merkel stwierdziła, że zezwolenie setkom tysięcy ludzi z różnych środowisk kulturowych żyć obok Niemców, właściwie bez integracji w społeczeństwie, było błędem – informuje Reuters.

– Takie podejście wielokulturowej) nie powiodło się, zupełnie nie powiodło się – powiedziała Merkel na spotkaniu w Poczdamie.

Dziś w Niemczech mieszka ponad 4 miliony muzułmanów, większość z nich nie jest zintegrowana ze społeczeństwem niemieckim.

W ubiegłym miesiącu Federalna Agencja Pracy Niemiec opublikowała dane, które wykazały, że  40 procent wszystkich odbiorców pomocy społecznej w kraju to obcokrajowcy.

Podczas swojego przemówienia, Merkel powiedziała, że ​​zbyt mało wymagano od migrantów w przeszłości. Powiedziała także, że kształcenie bezrobotnych Niemców powinny mieć pierwszeństwo przed przywozem pracowników zagranicznych. 

eps

Zobacz również: