NASA asteroida

Asteroidy wywołują zawsze sporo emocji. Tak, jak zresztą wszystkie działania NASA. Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej, która jest agencją rządową Stanów Zjednoczonych dysponuje najnowszym sprzętem i technologią i dzięki temu potrafi przewidywać z dość dużym wyprzedzeniem wszystkie zagrożenia dla Ziemi. W ostatnim czasie jest ich dość sporo, ale Internautów zaniepokoiła przede wszystkim 600 metrowa asteroida, która już nie po raz pierwszy zbliży się do Ziemi.

600 metrowa asteroida, zdaniem NASA zbliży się do Ziemi

W ostatnim czasie o NASA jest głośno z powodu problemów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Już za kilkanaście dni, albo też i tygodni głośno zrobi się o 600 metrowej asteroidzie, która zdaniem Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej zbliży się do Ziemi. Prawdopodobnie jako pierwsi informujemy o tym fakcie w tym roku.

Co ciekawe, to asteroida, która co jakiś czas zbliża się do naszej planety. Ostatni raz widziana była w listopadzie 2019 roku, kiedy zdaniem NASA zbliżyła się do Ziemi na odległość 4 mln kilometrów. 

Asteroida jest dobrze znana amerykańskim naukowcom, bo po raz pierwszy odkryli ją już w 2006 roku. NASA uspokaja, że nie jest ona groźna dla Ziemi i prawdopodobieństwo jej zderzenia z naszą planetą jest naprawdę nikłe. 600 metrowa asteroida do Ziemi zbliży się kolejny raz w dniu 20 listopada 2020 roku.

Prawdopodobnie kolejny raz asteroida przeleci obok naszej planety w bezpiecznej odległości około 4 mln kilometrów. NASA uspokaja, że zna i obserwuje kilka tysięcy podobnych asteroid i tylko mała część z nich stanowi zagrożenie dla naszej planety. Takiego zagrożenia nie wykazuje opisywany przez nas obiekt. Niemniej jednak warto śledzić na bieżąco doniesienia o asteroidzie, która 20 listopada 2020 roku zbliży się do Ziemi. 

Zobacz pozostałe tematy na Newsbook-u

Zobacz również: