Jarosław Kaczyński zarobki

Nie milkną echa zmian w obozie Zjednoczonej Prawicy. Cała burza rozpętała się przed, a także w trakcie głosowania nad ustawą o ochronie zwierząt futerkowych. Wyłamali się wówczas posłowie Porozumienia i Solidarnej Polski. Jarosław Kaczyński groził nawet, że zerwie umowę koalicyjną. Ostatecznie aż tak drastycznych kroków chyba nie będzie, ale rząd PiS czeka poważna rekonstrukcja. W jego skład wejdzie prawdopodobnie sam Kaczyński. Zostanie wicepremierem, który będzie sprawował nadzór przede wszystkim nad… niesfornym Zbigniewem Ziobro i resortem sprawiedliwości. Wiemy już, że dla Kaczyńskiego to zmiana na plus. Będzie mógł liczyć na zdecydowanie większe pieniądze niż teraz.

Jarosław Kaczyński zarobi krocie jako wicepremier

Jarosław Kaczyński na stanowisku wicepremiera będzie mógł liczyć na około 7 tysięcy złotych miesięcznie więcej, niż szeregowy poseł. Jak podaje gazeta Fakt, Prezes Prawa i Sprawiedliwości może zarabiać nawet 15 tysięcy złotych co miesiąc.

Oczywiście objęcie fotela wicepremiera nie wiążę się z tym, że Jarosław Kaczyński straci dietę poselską. Wręcz przeciwnie. Co miesiąc wciąż na jego konto wpływać będzie okrągłe 2,5 tysiąca złotych. Jeżeli do tego doliczymy blisko 7 tysięcy złotych emerytury, to łącznie Kaczyński może zarabiać około 24 tysięcy złotych miesięcznie!

Kwota ta robi gigantyczne wrażenie, bowiem rzadko który polityk może liczyć na takie zarobki, jak Jarosław Kaczyński po ewentualnym objęciu teki wicepremiera.

Jak widać, całe zamieszanie w obozie Zjednoczonej Prawicy może wyjść Kaczyńskiemu wbrew pozorom na dobre. Chyba już nie ma najmniejszych wątpliwości, że zasili on w skład rządu. Ruch ten, na łamach portalu natemat.pl potwierdził nawet jeden z czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Terlecki.

Zmiana w rządzie powinna zostać ogłoszona w poniedziałek. Choć niewykluczone, że wszystko wydarzy się podczas trwającego weekendu. Warto śledzić na bieżąco doniesienia ze sceny politycznej.

źródło: Fakt, natemat.pl, mat. prasowe

Pozostałe tematy z NewsBook-a

Zobacz również: