nie żyje Krzysztof Nałęcz

Bez wątpienia Wojciech Pijanowski to jedna z legend TVP. Media obiegła właśnie przykra wiadomość. W tej chwili 71-latek przeżywa ogromną tragedię rodzinną. 

Wojciech Pijanowski stracił ukochaną żonę

71-letni dziennikarz znany jest Polakom przede wszystkim jako pierwszy prowadzący słynny teleturniej „Koło Fortuny”. Dziś w mediach pojawiła się przykra informacja. Nie żyje żona Wojciecha Pijanowskiego, Elwira Hornik-Pijanowska.

Kobieta odeszła w poniedziałek, 28 listopada w wieku 76 lat. Nie wiadomo co było przyczyną śmierci kobiety. Zmarła z wykształcenia była scenografem. Do mediów przedostały się już szczegóły dotyczące pogrzebu małżonki Wojciecha Pijanowskiego.

Z prasy dowiadujemy się, iż uroczystości pogrzebowe żony Wojciecha Pijanowskiego odbędą się w czwartek, 8 grudnia, o godzinie 13:00 w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych. Następnie nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarzu wojskowym.

71-latek to ikona TVP

Przy okazji warto przypomnieć postać Wojciecha Pijanowskiego. Mężczyzna uchodzi za ojca polskich teleturniejów. To właśnie dziennikarz przyczynił się do tego, że w Polsce w 1992 roku pojawił się program „Koło fortuny”.

Jak już pisaliśmy, Wojciech Pijanowski był jego pierwszym prowadzącym. Teleturniej zyskał ogromną popularność wśród polskich widzów.

Co ciekawe Pijanowski współpracował także przy produkcji innych audycji. 71-latek odpowiadał chociażby za zmianę regulaminu teleturnieju „Wielka gra”, który stał się wizytówką TVP2. Wśród jego autorskich programów rozrywkowych warto wymienić również np. „Kto z nim wygra”, „Potyczki rodzinne” czy „Kolekcjoner”.

Chociaż większości Polaków Wojciech Pijanowski kojarzy się z TVP, to pracował również w innych stacjach takich jak: TV4, TV Centrum, TV Puls czy Tele 5. W tej chwili dziennikarz nie występuje już na szklanym ekranie. Jednak cały czas jest aktywny zawodowo, działając na własnym projektami.

W jednej z ostatnich rozmów z dziennikarzami Wojciech Pijanowski zdradził, iż razem z Krzysztofem Szewczykiem, pracują nad całkiem nowym teleturniejem. Poza tym, zamierzają założyć kanał na YouTube.

źródło: Super Express

Zobacz również: