Dorota Wellman, czyli jedna z najbardziej lubianych gwiazd TVN nie szczędziła słów na temat stacji. Ostatni wywiad był ogromnym zaskoczeniem. Czy wpłynie to na długoletnią współpracę dziennikarki ze TVN-em?

Dorota Wellman przede wszystkim jest znana polskim widzom z programu „Dzień Dobry TVN”. Prezenterka od lat prowadzi popularny program śniadaniowy wraz z Marciem Prokopem. Ostatnimi czasy wielu prezenterów jednak odeszło z TVN, czego sama stacja nie komentuje. W przeciwieństwie do tych, którzy odeszli. Ostatnio pożegnana Magda Mołek nie kryje zdumienia postawą jej władz. Do tej pory jednak nic nie wskazywało na to, aby w jej ślady miała pójść także jedna z ich największych gwiazd. Mimo to, w ostatnim wywiadzie udzielonym przez Wellman dla czasopisma „Zwierciadło” nie wygląda to zbyt kolorowo.

„Już nic większego nie zrobię w TVN. Nie mam złudzeń. To oni nie wiedzą, co tracą” – tłumaczyła Wellman w rozmowie z dziennikarką „Zwierciadła”.

Czy Dorota Wellman pożegna TVN?

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce drogi Doroty Wellman i TVN się rozejdą. Jak się okazuje władze stacji mają zupełnie inną wizję co do dalszej kariery dziennikarki. A chodziło o autorski program Wellman, który zaproponowała ona dyrektorowi programowemu Edwardowi Miszczakowi. Ten odrzucił propozycję dziennikarki, co bardzo jej się nie spodobało, bowiem był o projekt mający się skupić na kwestia ważnych dla kobiet. Ten kto śledzi karierę Doroty Wellman wie, że jest to jej priorytetowa sprawa.

„Regularnie spotykam się z kobietami w całej Polsce i widzę, że potrzebują nie tylko programów o tym, jaką sukienkę założyć na ślub i jak zachować młodość. Chcą wiedzieć, jak zrównać płace, jak walczyć o swoją pozycję, jak się nieustannie rozwijać” – nie owijała w bawełnę.

„Gdybym miała absolutną wolność, zrobiłabym program łączący domowe treści z istotnymi, ale nie w formie „Perfekcyjnej pani domu”. Sama sprzątam, gotuję, wiem, jak zaprosić gości, i wiem, jak przekonać kobiety do walki o wyrównanie szans. Taki kobiecy talk-show, niewykorzystana forma w telewizji” – nawiązywała do nowego formatu stworzonego pod Małgorzatę Rozenek-Majdan.

ŹRÓDŁO: plejada.pl, mat. prasowe

Zobacz również: