atak

Sensacyjną wiadomość przekazał szef ukraińskiego wywiadu wojskowego Kyryło Budanow. Zdaniem mężczyzny, przeprowadzono kilka nieudanych zamachów na życie Władimira Putina. Zwłaszcza jedna z tych prób budzi szczególne emocje.

Władimir Putin powinien obawiać się o swoje życie?

Wielu od dawna zastanawia się, czy prezydent Rosji powinien drżeć o swoje życie. W świetle najnowszych doniesień, takie obawy są jak najbardziej uzasadnione. Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego nie ma wątpliwości, że zamach na życie rosyjskiego przywódcy rzeczywiście miał miejsce.

„Były zamachy na Putina… Nie tak dawno był nawet zamach ze strony, jak to się mówi, „przedstawicieli Kaukazu”. To niepubliczna informacja. Całkowicie nieudany zamach, ale miał naprawdę miejsce. Było to około dwóch miesięcy temu” – przyznał Kyryło Budanow w rozmowie z ukraińskimi mediami.

Jeśli weźmiemy pod uwagę czas, w którym miał nastąpić rzekomy zamach na Putina, dojdziemy do ciekawego wniosku. Otóż do próby zabicia prezydenta Rosji doszło już podczas wojny rosyjsko-ukraińskiej.

Warto podkreślić, iż nie wiadomo jak faktycznie wyglądała próba zabicia Władimira Putina. Oczywiście strona rosyjska nie wypowiedziała się na ten temat ani jednym zdaniem. „Powtarzam, był nieudany. Nie ma żadnego rozgłosu o tym zdarzeniu, ale miało to miejsce” – podkreślił szef ukraińskiego wywiadu wojskowego.

Dodajmy, iż to nie pierwsza wypowiedź Kyryła Budanowa na temat Władimira Putina. Jakiś czas temu mężczyzna ocenił, iż prezydent Rosji znalazł się w „ślepej uliczce”. Z jednej strony nie może zakończyć trwającej wojny, a z drugiej nie jest w stanie jej wygrać. „Nie może wygrać z obiektywnych powodów. A żeby to powstrzymać, musiałby przyznać, że Rosja nie jest tak silną i wielką potęgą, jak chciał ją przedstawić” – stwierdził szef ukraińskiego wywiadu wojskowego.

Poza tym, przedstawiciel wywiadu Ukrainy przyznał, iż strategia działania Kremla, a konkretnie Putina, jest dla niego zupełnie niezrozumiała. Decyzję o rozpoczęciu inwazji na Ukrainę nazwał nierozsądną. „Dziwi mnie rosyjska głupota. Ze wszystkich opcji, jakie Putin miał przed wojną, wybrał opcję najbardziej brutalną i najgorszą. Rosyjscy eksperci wielokrotnie ostrzegali go, że ta opcja jest ostatnia i trzeba ją bardzo dokładnie ocenić. Teraz widzimy wynik” – podkreślił Budanow.

źródło: goniec.pl

Zobacz również: