oszustwo

To brzmi, jak śmieszny żart, ale właśnie Unia Europejska opublikowała raport na temat praworządności we wszystkich krajach wspólnoty. Nie może to dziwić, ale najwięcej miejsca poświęcono Polsce. Nasz kraj od kilku lat, w niektórych aspektach znajduje się na kursie kolizyjnym z Unią Europejską. Polacy, a właściwie rząd Prawa i Sprawiedliwości sam chciałby decydować o tym, co dzieje się w kraju. Tymczasem ingerencjom wspólnoty nie widać końca.

Najnowszy raport Unii Europejskiej uderza w Polskę

Dzisiaj, 30 września 2020 roku Komisja Europejska opublikowała pierwszy w historii swojego istnienia raport dotyczący praworządności we wszystkich krajach wspólnoty. 

Dokument nosi tytuł „Sprawozdanie na temat praworządności”. Już na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że sporo miejsca zostało poświęcone Polsce. Tak rzeczywiście jest. Unia Europejska wyraźnie wskazała w których aspektach jest łamana praworządność w Polsce. Póki co, najgłośniej o raporcie wypowiedzieli się politycy opozycji, którzy masowo kolportują jego treść w mediach społecznościowych.

Andrzej Halicki napisał, że Unia Europejska najwięcej zastrzeżeń ma do czterech obszarów w Polsce: wymiaru sprawiedliwości, ram antykorupcyjnych, pluralizmu mediów oraz kwestii instytucjonalnych.

„Celem sprawozdania na temat praworządności jest rozszerzenie istniejącego zestawu instrumentów UE o nowy instrument zapobiegawczy” – przekazała Komisja, która przygotowała raport na temat praworządności.

Kolejna część komunikatu płynąca z Komisji Europejskiej nie pozostawia złudzeń. Unia Europejska chce jeszcze bardziej zaingerować w sprawy poszczególnych państw wspólnoty. Co za tym idzie, wskazywać, jak powinno układać się życie polityczne i nie tylko w Polsce.

„(…) Żeby określić tendencje w zakresie praworządności i pomóc zapobiegać powstawaniu poważnych problemów. Każdy obywatel zasługuje na dostęp do niezależnych sędziów. Czerpanie korzyści z wolnych i pluralistycznych mediów oraz pewność co do tego, że jego prawa podstawowe są przestrzegane” – komentuje raport na temat praworządności wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej ds. wartości i przejrzystości Vera Jourova.

  1. Umówiła się na randkę przez Internet. Chwilę później przeżyła chwile grozy
  2. Teresa Lipowska o wysokości swojej emerytury po 60 latach pracy
  3. Wygrałbyś w „Milionerach”? Z pozoru proste pytanie sprawiło uczestnikowi sporo kłopotów

Zobacz również: