3-letnia dziewczynka ze Starego Dworu (woj. pomorskie) padła ofiarą brutalnego gwałtu. Podejrzanym o dokonanie przestępstwa jest 54-letni sąsiad dziecka Jacek Ś. W środę śledczy przesłuchali mężczyznę i postawili mu zarzuty. 54-latek nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Dramat 3-letniej dziewczynki rozegrał się w poniedziałek w miejscowości Stary Dwór na Pomorzu. 3-latka bawiła razem z innymi dziećmi na podwórku, gdy nagle pojawił się 54-letni Jacek Ś. i zwabił ją do swojego domu. Tam brutalnie zgwałcił bezbronne dziecko.

Płacz dziewczynki oraz szczekanie psa dochodzące z domu sąsiada usłyszał jej ośmioletni brat. Chłopczyk pobiegł w tamtą stronę i zauważył, że mężczyzna krzywdzi jego siostrzyczkę. Przerażony 8-latek szybko wrócił do swojego domu i o wszystkim powiedział mamie. Zaalarmowana kobieta natychmiast pobiegła do sąsiada i zabrała dziecko. Następnie powiadomiła pogotowie oraz policję.

Prokuratura Rejonowa w Kwidzynie postawiła zarzut zgwałcenia dziecka 54-letniemu mieszkańcowi okolic Sztumu w Pomorskiem. To efekt ustaleń śledczych po zgłoszeniu faktu molestowania trzylatki przez mężczyznę

fot screen tvn24

54-letniemu mieszkańcowi powiatu sztumskiego przedstawiono trzy zarzuty. Jeden z nich to zarzut dokonania zgwałcenia osoby małoletniej poniżej 15 lat i spowodowanie u niej obrażeń ciała, które naruszały czynności narządów na okres powyżej siedmiu dni.

Dziewczynka nie wymagała hospitalizacji. Za zgwałcenie dziecka grozi od trzech do 15 lat więzienia. 54-latek usłyszał także zarzuty naruszenia nietykalności policjantów, którzy przyszli go zatrzymać oraz ich znieważenia. Nie przyznaje się. Prokuratura nie informuje o szczegółach sprawy ze względu na dobro dziewczynki.Wiadomo, że mężczyzna został zatrzymany we wtorek.

Śledczy przesłuchali dziewczynkę i jej matkę. Przeprowadzono również obdukcję dziecka. Badanie przeprowadzone przez biegłego lekarza miało potwierdzić słowa matki. Biegły wydał opinię i  dotychczasowe ustalenia śledztwa oraz wyniki tej opinii uzasadniają przedstawienie podejrzanemu zarzutu zgwałcenia. 54-latek miał dobrze znać rodzinę trzylatki.  Twierdzi, że jest niewinny i udowodni to postępowanie oraz wyniki pobranych od niego próbek/ Odmówił złożenia wyjaśnień.  54-latek nie był wcześniej karany za podobne przestępstwa.

źródło:fakt24,tvn24

Zobacz również: