Unia europejska raport o praworządności

Stało się to, o czym spekulowano od dłuższego czasu. Parlament Europejski przyjął niekorzystną dla Polski rezolucję. Dotyczy ona praworządności, a właściwie tego, że w naszym kraju stale pogarsza się stan demokracji. To, co jest najbardziej zastanawiające w całej sprawie to fakt, że za przyjęciem niekorzystnej dla Polski rezolucji głosowali także… polscy europosłowie. Wielu z nich zostało dziś okrzykniętych w Internecie zdrajcami. „Wstyd i hańba” – pisze spore grono Internautów.

Parlament Europejski zdecydował o przyjęciu rezolucji ws. Polski

Tego można było się spodziewać. Parlament Europejski w przyjętej rezolucji jasno wskazał, że w Polsce ciągle dochodzi do łamania praworządności. Za niekorzystną dla naszego kraju rezolucją głosowało 513 europosłów. 148 było przeciwnych, a 33 osoby wstrzymały się od głosu.

ZOBACZ!  Niebywałe, co pokazało TVP Info. Za mocne słowa pod adresem rządu ktoś może polecieć (WIDEO)

Krytycznie tuż przed głosowaniem odnośnie rezolucji wypowiadała się Beata Kempa. Przyznała, że rezolucja jest kłamliwa i uderza w suwerenność Polski. „Przeszkadza wam, że bronimy wartości rodzinnych w Polsce. Hańba” – grzmiał europoseł PiS, Patryk Jaki. Na nic zdały się jednak słowa krytyki.

Z polskich europosłów przeciwko przyjęciu rezolucji głosowali tylko europosłowie Zjednoczonej Prawicy, a trójka europarlamentarzystów Polskiego Stronnictwa Ludowego: Krzysztof Hetman, Adam Jarubas oraz Jarosław Kalinowski wstrzymała się od głosu. Najwięcej emocji wśród Polaków wywołali europosłowie Koalicji Obywatelskiej, a także związani z Lewicą, którzy poparli niekorzystne dla naszego kraju głosowanie.

ZOBACZ!  Kasa, misiu, kasa. TVP otrzyma kolejne pieniądze od rządu. Wiadomo już ile, trzymajcie się krzeseł

Z wyników głosowania zadowolony, by nie powiedzieć przeszczęśliwy, jest Robert Biedroń. „Mamy to! Właśnie przegłosowaliśmy wstępne sprawozdanie o sytuacji w Polsce, w którym wzywamy Radę do wysłania polskiemu rządowi konkretnych zaleceń do spełnienia z DEADLINEM!” – napisał na swoim Twitterze niedawny kandydat na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. 

Zadowolenia z takiego obrotu sprawy nie krył też Leszek Miller, który ograniczył się do przekazania wyników głosowania, a także krótkiego stwierdzenia: „Uprzedzając pytania, wszyscy posłowie SLD i Wiosny zagłosowali za rezolucją”.

Przyjęcie rezolucji oznacza, że Komisja Europejska już niedługo zadecyduje o kolejnych krokach w sprawie naruszania prawa w Polsce. Dlatego też warto śledzić na bieżąco doniesienia, które będziemy Państwu przekazywać. 

ZOBACZ!  Zwróciła mu uwagę na brak maseczki i została zaatakowana. Łódzka Policja wyjaśnia sprawę

Zobacz także:

2 KOMENTARZE

 1. chyba komus cos sie bardzo myli
  to nie jest ani wstyd ani hanba
  chyba dla Jakiego, ktory blaznowal i sprowadzil pytanie o praworzadnosc do glupawych tekstow o komunizmie i pomniku Lenina w Niemczech, jakby wogole nie rozumial , ze powinien sie ustrosunkowac do tekstu raportu
  trudno isc w zaparte, bo to jest jak kryminalista, ktory sie nie chce przyznac do winy
  czasami chyba lepiej przyznac sie do winy i wyrazic skruche , prawda ?
  moze ktos (Kaczynski?) wreszcie pogoni ziobrystow, bo z nimi mamy kolejny problem (kiedys byl rowniez mundry inaczej Szyszko Jan „swietej pamieci”)

 2. acha, jak juz wstyd i hanba to do naszych beztroskich radnych gmin, co porobili „strefy wolne od LGBT”, nie wiedzac czasami wogole, co to oznacza i nie rozumiejac, co robia
  no coz, chcieli sie wykazac, to teraz niech odkrecaja
  wtedy wszystko bedzie w porzadku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ