Wstyd i hańba. Polscy europosłowie kolejny raz zagłosowali przeciwko Polsce

2
koronawirus wzrost zachorowań w Polsce

Stało się to, o czym spekulowano od dłuższego czasu. Parlament Europejski przyjął niekorzystną dla Polski rezolucję. Dotyczy ona praworządności, a właściwie tego, że w naszym kraju stale pogarsza się stan demokracji. To, co jest najbardziej zastanawiające w całej sprawie to fakt, że za przyjęciem niekorzystnej dla Polski rezolucji głosowali także… polscy europosłowie. Wielu z nich zostało dziś okrzykniętych w Internecie zdrajcami. „Wstyd i hańba” – pisze spore grono Internautów.

Parlament Europejski zdecydował o przyjęciu rezolucji ws. Polski

Tego można było się spodziewać. Parlament Europejski w przyjętej rezolucji jasno wskazał, że w Polsce ciągle dochodzi do łamania praworządności. Za niekorzystną dla naszego kraju rezolucją głosowało 513 europosłów. 148 było przeciwnych, a 33 osoby wstrzymały się od głosu.

Krytycznie tuż przed głosowaniem odnośnie rezolucji wypowiadała się Beata Kempa. Przyznała, że rezolucja jest kłamliwa i uderza w suwerenność Polski. „Przeszkadza wam, że bronimy wartości rodzinnych w Polsce. Hańba” – grzmiał europoseł PiS, Patryk Jaki. Na nic zdały się jednak słowa krytyki.

Z polskich europosłów przeciwko przyjęciu rezolucji głosowali tylko europosłowie Zjednoczonej Prawicy, a trójka europarlamentarzystów Polskiego Stronnictwa Ludowego: Krzysztof Hetman, Adam Jarubas oraz Jarosław Kalinowski wstrzymała się od głosu. Najwięcej emocji wśród Polaków wywołali europosłowie Koalicji Obywatelskiej, a także związani z Lewicą, którzy poparli niekorzystne dla naszego kraju głosowanie.

Z wyników głosowania zadowolony, by nie powiedzieć przeszczęśliwy, jest Robert Biedroń. „Mamy to! Właśnie przegłosowaliśmy wstępne sprawozdanie o sytuacji w Polsce, w którym wzywamy Radę do wysłania polskiemu rządowi konkretnych zaleceń do spełnienia z DEADLINEM!” – napisał na swoim Twitterze niedawny kandydat na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. 

Zadowolenia z takiego obrotu sprawy nie krył też Leszek Miller, który ograniczył się do przekazania wyników głosowania, a także krótkiego stwierdzenia: „Uprzedzając pytania, wszyscy posłowie SLD i Wiosny zagłosowali za rezolucją”.

Przyjęcie rezolucji oznacza, że Komisja Europejska już niedługo zadecyduje o kolejnych krokach w sprawie naruszania prawa w Polsce. Dlatego też warto śledzić na bieżąco doniesienia, które będziemy Państwu przekazywać. 

Zobacz także:

2 KOMENTARZE

 1. chyba komus cos sie bardzo myli
  to nie jest ani wstyd ani hanba
  chyba dla Jakiego, ktory blaznowal i sprowadzil pytanie o praworzadnosc do glupawych tekstow o komunizmie i pomniku Lenina w Niemczech, jakby wogole nie rozumial , ze powinien sie ustrosunkowac do tekstu raportu
  trudno isc w zaparte, bo to jest jak kryminalista, ktory sie nie chce przyznac do winy
  czasami chyba lepiej przyznac sie do winy i wyrazic skruche , prawda ?
  moze ktos (Kaczynski?) wreszcie pogoni ziobrystow, bo z nimi mamy kolejny problem (kiedys byl rowniez mundry inaczej Szyszko Jan „swietej pamieci”)

 2. acha, jak juz wstyd i hanba to do naszych beztroskich radnych gmin, co porobili „strefy wolne od LGBT”, nie wiedzac czasami wogole, co to oznacza i nie rozumiejac, co robia
  no coz, chcieli sie wykazac, to teraz niech odkrecaja
  wtedy wszystko bedzie w porzadku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ