Jarosław Kaczyński
Sejm RP

Wszyscy doskonale widzimy, jak szaleją na stacjach benzynowych ceny paliw. Już osiągnęły w niektórych miejscach próg 6 złotych, a wygląda na to, że to jeszcze nie koniec. W związku z tym na antenie radia RMF FM, do całej sprawy postanowił odnieść się Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. Jego słowa zaskakują.

Rosnące ceny paliw? Jarosław Kaczyński komentuje sytuację

Jarosław Kaczyński był gościem RMF FM. Wszyscy z zaciekawieniem przyglądali się rozmowie, w której głównym wątkiem były między innymi ceny paliw. Wszystko dlatego, że doskonale pamiętamy słowa ze spotu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości z 2011 roku: „Oni chyba powariowali?! Czy wiesz, że benzyna jest już po 5,40 zł?”.

Jarosław Kaczyński przekonywał wówczas, że Państwo ma ogromny wpływ na ceny paliw. „Wystarczy trochę politycznej odwagi, by obniżyć akcyzę.” – mówił wówczas, cytowany przez portal money.pl. Co powiedział teraz Kaczyński o szalejących cenach paliw, które osiągają rekordowe poziomy?

Cóż. Jego wypowiedź nie wszystkim się spodoba. Dziennikarz zasugerował Kaczyńskiemu obniżkę akcyzy, ten jednak odparł: „Akcyza to jeden z ważnych dochodów państwa, nie powinno się go obniżać”.

„Nie uważam, żeby akurat ta metoda, w tym momencie była najlepsza. Po prostu dlatego, że dla dokonania w Polsce zmian, pozytywnych zmian dla ogromnej większości społeczeństwa, a w gruncie rzeczy dla całego społeczeństwa, wymaga to pieniędzy, więc ja bym dochodów państwa nie obniżał.” – dodał po chwili odnośnie pomysłu zmniejszania akcyzy. Niemniej jednak Prezes Prawa i Sprawiedliwości przyznał, że są inne sposoby, jak zwalczyć gigantyczne ceny paliw. Jakie? Konkretów się nie dowiedzieliśmy.

Obecnie ceny paliw już przekroczyły rekordowe ceny z 2012 roku. Wygląda jednak na to, że to nie koniec podwyżek na stacjach benzynowych. Czy rząd ma pomysł, jak powstrzymać to szaleństwo? Wiele osób ma sporo wątpliwości…

źródło: money.pl, RMF FM

Zobacz również: