wybuch gazu

Nie mamy najlepszych wieści. Pogoda w naszym kraju zrobi się mocno zimowa, a co za tym idzie niebezpieczna. W związku z tym IMGW wydało ostrzeżenia meteorologiczne. 

Takie alerty IMGW opublikowało pierwszy raz w tym sezonie

W najbliższych dniach nad Polskę nadciągnie arktyczne powietrze. Zawieje, zamiecie i intensywne opady śniegu pojawią się w wielu rejonach naszego kraju. Temperatura także nie będzie nas rozpieszczać. Słupki rtęci pokażą minus 15 stopni Celsjusza.

W związku z tym, iż zimowa aura jest nie tylko piękna, ale i niebezpieczna, IMGW wydało stosowne ostrzeżenia. Meteorolodzy poinformowali, iż w województwach pomorskim i zachodniopomorskim spodziewane są intensywne opady śniegu. Synoptycy przewidują, iż pokrywa śnieżna może osiagnąć aż 15 centymetrów. Dodajmy, iż alert pogodowe odnoszą się przede wszystkim do powiatów: kołobrzeskiego, koszalińskiego, Koszalin, białogardzkiego, szczecineckiego, sławieńskiego, słupskiego, bytowskiego, człuchowskiego i chojnickiego.

Cała Polska „odczuje” chłód

Warto podkreślić, iż sytuacja w innych regionach kraju także będzie niebezpieczna. Specjaliści prognozują, iż nie tylko w nocy, ale i za dnia temperatura spadnie poniżej zera. Silny mróz ma wystąpić w południowej części województwa małopolskiego i podkarpackiego. Synoptycy przewidują, iż w nocy termometry pokażą tam nawet do minus 15 stopni.

Tam gdzie nie spadnie śnieg, można spodziewać się przelotnych opadów deszczu lub deszczu ze śniegiem. W połączeniu z niską temperaturą stworzy to bardzo niebezpieczne warunki do jazdy samochodem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaznacza, iż nad ranem polskie drogi mogą być pokryte grubą warstwą lodu.

W najbliższą niedzielę tj. 5 grudnia w całym kraju ma spaść śnieg i deszcz ze śniegiem. Z kolei w poniedziałek czekają nas kolejne opady i duży spadek temperatury. Dzięki temu jest spora szansa na to, aby śnieg utrzymał się dłużej.

Źródło: Twitter, goniec.pl

Zobacz również: