zabójstwo chłopca

Smutne informacje dla całego świata kultury. Nie żyje uwielbiana zarówno przez starsze, jak i młodsze grono odbiorców, Krystyna Zapasiewicz-Maciejewska.

Krystyna Zapasiewicz-Maciejewska nie żyje. Aktorka od pewnego czasu czuła się słabiej

O śmierci znanej aktorki donosi Super Express oraz Gazeta Wyborcza. „Aktorka teatralna od lat związana była z Teatrem Dramatycznym i właśnie tam poznała swojego przyszłego męża Zbigniewa Zapasiewicza.” – czytamy na łamach tego pierwszego medium.

Krystyna Zapasiewicz-Maciejewska zmarła w wieku 89 lat. Miała na koncie wiele wspaniałych ról, jednak widzowie zapamiętają ją najbardziej z tych kultowych. „Wcieliła się m.in. w rolę sprzedawczyni z „Czterdziestolatka”. Zagrała również w serialach fabularnych: „Rzeka kłamstw” czy „Dom”.” – czytamy w internetowym wydaniu Super Expressu.

„Od jakiegoś czasu czuła się słabiej” – donoszą przyjaciółki, które dostarczały do Zapasiewicz-Maciejewskiej regularnie Gazetę Wyborczą, którą ta uwielbiała czytać. „Z sąsiadami wiedzieliśmy, że nigdy nie zostawi „Wyborczej” na wycieraczce, więc kiedy zobaczyliśmy dwa egzemplarze, zadzwoniliśmy po pogotowie.” – czytamy na łamach „GW”.

„Na drzwiach miała naklejki WOŚP, KOD, Unii Europejskiej i żonkila z rocznicy powstania w getcie warszawskim. Bezbłędnie punktowała działania obecnej władzy, ale potrafiła też sporo wytknąć Adamowi Michnikowi i feministkom. Nie brała jeńców. Była też szczera i się nie patyczkowała.” – charakteryzują ją przyjaciele.

źródło: Super Express, Gazeta Wyborcza

  1. Ojciec z maleńką córką zginęli pod kołami pociągu. Śledczy odkryli przerażające szczegóły
  2. Donald Tusk zwrócił się do rządu. „Nie macie prawa spojrzeć w oczy Polakom” (WIDEO)
  3. To już pewne! Ceny gazu spadną aż o 25%. Zobacz, kto skorzysta z obniżki

Zobacz również: