bank pieniędze

Niedawno rząd zaproponował rozwiązanie obniżające podatek na najważniejsze dla Polaków dobra, w tym jedzenie czy paliwo. Teraz okazuje się, że znacznie w dół, dla znacznej części odbiorców powędrują ceny gazu. Wiemy, już kto skorzysta na ogłoszonych przez PGNiG obniżkach.

25-procentowa obniżka ceny gazu. Nie dla wszystkich, ale dla wielu…

14 stycznia 2022 r. weszła w życie obniżka cen gazu w wysokości 25%.” – czytamy na stronie PGNiG Obrót Detaliczny. Niższe ceny gazu obowiązywać będą aż do końca lutego 2022 roku. Niestety, gorsza informacja jest taka, że nie skorzystają z nich wszyscy, a tylko wybrani…

… będą to klienci biznesowi. „Obniżką będą objęci automatycznie wszyscy Odbiorcy, rozliczani za pobrane paliwo gazowe na podstawie cen określonych w aktualnie stosowanym Cenniku Gaz Dla Biznesu.” – informuje PGNiG. „Będą z niej mogły skorzystać między innymi piekarnie, zakłady fryzjerskie czy firmy usługowe.” – dodaje z kolei portal Interia.pl. Skorzystanie z obniżki nie wymaga od przedsiębiorców podjęcia żadnych działań. Zostanie ona naliczona wszystkim uprawnionym z przysłowiowego automatu.

„Wprowadziliśmy dla Polaków szereg zmian łagodzących skutki gigantycznych podwyżek. Wdrożyliśmy dwie Tarcze Antyinflacyjne, znowelizowaliśmy prawo energetyczne, zadbaliśmy o odbiorców indywidualnych i podmioty wrażliwe.” – komentuje na gorąco Jacek Sasin, wicepremier i Minister Aktywów Państwowych.

„Zleciłem, że gdy tylko pojawi się taka możliwość, należy podjąć działania, które ulżą również przedsiębiorcom. Udało się to zrobić. Już od dziś obowiązywać ich będą niższe ceny.” – Jacek Sasin potwierdza tym samym, że niższe ceny za gaz obowiązują już od dzisiaj.

Niewykluczone, że niższe ceny za gaz będą obowiązywać także w marcu. PGNiG przyznaje, że na bieżąco analizuje sytuację. Zaproponowana dzisiaj obniżka będzie ważna do końca lutego, a więc do 28 lutego 2022 roku. Niewykluczone, jak piszemy, że zostanie przedłużona. Szkoda tylko, że objęci nią zostali wyłącznie klienci biznesowi…

https://twitter.com/PGNiG_OD/status/1482018665604202502

źródło: Interia.pl, Twitter, PGNiG

Zobacz również: