pedofil na basenie
Foto: policja.pl

Do niecodziennej sytuacji doszło w powiecie otwockim. Mężczyźnie grozi kara więzienia do 8 lat. Wszystko z powodu sprzedaży kiełbasy. Oto szczegóły bulwersującej sprawy.

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Otwocku zajął się sprzedażą kiełbasy

Aż na osiem lat za kratki może trafić pewien przedsiębiorczy 45-latek. Teoretycznie nie zrobił nic złego. Mężczyzna z Karczewa w pow. otwockim tylko sprzedawał wędliny. Jednak swoim zachowaniem człowiek ten naraził wiele osób na utratę zdrowia lub nawet życia.

45-latek samodzielnie produkował kiełbasę w warunkach, które nie spełniały podstawowych wymogów sanitarnych i higienicznych. O tym, iż produkcja pozostawała wiele do życzenia świadczą skargi klientów mieszkańca Karczewa. Ludzie narzekali, że wędliny są stare i mają nieprzyjemny zapach.

W końcu wiadomości o zepsutej kiełbasie sprzedawanej przez 45-letniego mężczyznę dotarły do karczewskiego dzielnicowego. W nielegalnym zakładzie wędliniarskim zjawili się policjanci i kontrolerzy z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Otwocku. Przeprowadzono kontrolę.

Podjęte czynności wykazały szereg nieprawidłowości. Po pierwsze, właściciel nie miał odpowiednich dokumentów i uprawnień do prowadzenia tego typu działalności. Po drugie, kiełbasa była w nieodpowiedni sposób produkowana, transportowana i sprzedawana.

„Produkty przechowywane były w niewłaściwych warunkach. Pomieszczenia zakładu nie spełniały także wymogów sanitarnych i higienicznych, wówczas produkowane i przechowywane w nich wyroby z mięsa stanowiły potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia konsumentów” – przekazała Komenda Powiatowa Policji w Otwocku.

Mężczyzna będzie miał teraz poważne kłopoty. Zebrany materiał dowodowy trafił do Prokuratury Rejonowej w Otwocku. Organy ścigania wszczęły śledztwo w sprawie. 45-latek usłyszał już zarzuty. Chodzi o „zarzut dotyczący sprowadzenia swoją działalnością niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób”. Mieszkańcowi Karczewa grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

źródło: Polsat News

Zobacz również: