Donald Tusk Platforma Obywatelska

Lider Platformy Obywatelskiej znowu uderzył w obóz rządzący. Tym razem Donald Tusk stwierdził, że Prawo i Sprawiedliwość wywołało jeden z największych skandali w ostatnich latach. Były premier opozycji nie przebierał w słowach. Dosłownie zrugał swoich przeciwników politycznych.

Donald Tusk oskarżył rządzących o zlekceważenie groźnej sytuacji

W trakcie spotkania z wyborcami w Jaktorowie Donald Tusk kolejny raz zaatakował Prawo i Sprawiedliwość. Lider PO odniósł się do tematu skażenia Odry. Mało tego użył bardzo dosadnego porównania mówiąc o aktualnej sytuacji w Polsce.

Donald Tusk publicznie zrugał Prawo i Sprawiedliwość. Polityk oskarżył polskie władze o lekceważenie wcześniejszych apeli opozycji. Zdaniem byłego premiera PO już jakiś czas temu mówiło o potrzebie natychmiastowej interwencji odnośnie skażonej Odry.

„To jeden z największych ekologicznych skandali ostatnich lat, nie tylko w Polsce” – grzmiał przewodniczący Platformy Obywatelskiej. Według Tuska dramatycznej sytuacji na Odrze można było uniknąć. Niestety PiS nie zareagował na interpelacje poselskie, składane przez opozycję. „26 lipca było już wiadomo, że Odra jest zagrożona katastrofą ekologiczną – już wtedy setki kilogramów śniętych ryb płynęło Odrą” – zaznaczył.

Donald Tusk podkreślił, że działania rządu kolejny raz są spóźnione. Żołnierze, których na miejsce skażenia wysłał minister Mariusz Błaszczak, nie są w stanie naprawić wyrządzonych już szkód. „Odra już właściwie na całym biegu jest zatruta” – powiedział.

Były premier musiał się mocno zdenerwować. Tusk użył bowiem dość wymownego porównania. „My wszyscy jesteśmy trochę jak ryby w Odrze” – stwierdził. Zdaniem polityka Polska jest jak „kraj śniętych ryb”. 

Całą sprawę lider opozycji podsumował krótko. Zdaniem przedstawiciela PO instytucje państwowe sprawy związane z własnym dobrobytem załatwiają od ręki. Natomiast wspólne dobro bezczelnie ignorują.

źródło: Goniec.pl

Zobacz również: