Donald Tusk

Dzisiaj media obiegła sensacyjna wieść, która wkrótce została oficjalnie potwierdzona. Aż 13 członków Rady Medycznej złożyło swoje rezygnacje. Tłumaczą, że wyczerpała się dotychczasowa współpraca, a wszystko poprzez to, że rząd nie wdrażał w życie ich rekomendacji. Do całej sprawy odniósł się Donald Tusk, nie zostawiając na rządzących suchej nitki.

Tusk w ostrej odezwie do Kaczyńskiego i Morawieckiego

Nagranie wideo publikujemy u dołu naszego artykułu. Donald Tusk zamieścił je na swoim Twitterze i błyskawicznie zyskuje na popularności. Część internautów, co naturalne, zgadza się z przewodniczącym Platformy Obywatelskiej, a część znów atakuje lidera PO, że nie mając swojego programu wyborczego, próbuje grać na emocjach i bić polityczną pianę.

„Rozpadła się Rada Medyczna, która doradzała, a raczej miała doradzać polskiemu rządowi w walce z pandemia.” – zaczął dość spokojnie swoją wypowiedź Donald Tusk. Frontalny atak nastąpił jednak chwilę później.

„Od początku pandemii ten rząd, Morawiecki, Kaczyński przedkładali swój własny polityczny interes. Niektórzy z nich także takie swoje własne, brudne finansowe interesy ponad zdrowie i życie obywateli.” – grzmi na nagraniu Tusk. „Umarło ponad sto tysięcy Polek i Polaków. (…) Najwięcej od czasów II wojny światowej. (…) Odpowiadają za to politycy, którzy nie słuchali rekomendacji powołanej przez siebie Rady Medycznej.” – dodaje przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

„Jeszcze przez jakiś czas będziecie rządzić, ale już dziś nie macie prawa spojrzeć w oczy Polakom. Odpowiecie za to. (…) Wszyscy będziemy o tym pamiętać.” – zakończył szef największego opozycjnego ugrupowania.

Nagranie wideo, które Tusk zamieścił w swoich social mediach, publikujemy poniżej.

źródło: Twitter

  1. Kompromitacja polskiego wojska. Wyciekły pilnie strzeżone dane. Obce służby zacierają ręce
  2. Znany dziennikarz aresztowany. Jest podejrzany o gwałt. Nowe informacje
  3. To koniec. Magdalena Ogórek podjęła trudną decyzję. Właśnie poinformowała widzów

Zobacz również: