Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki opublikował swoje najnowsze oświadczenie majątkowe. Widać na nim, że oszczędności zgromadzone na jednym z rachunków bankowych skurczyły się o około 4,6 miliona złotych. Co stało się z pieniędzmi Morawieckiego? Odpowiedź znajdujemy właśnie w oświadczeniu majątkowym.

Oświadczenie majątkowe Mateusza Morawieckiego

Oświadczeniu majątkowemu Mateusza Morawieckiego przyjrzeli się dziennikarze Faktu. Opublikowany dokument dotyczy majątku premiera Rzeczypospolitej Polskiej za rok 2021.

Czytamy w nim między innymi, że Mateusz Morawiecki jest właścicielem domu o powierzchni 150 m2, domków letniskowych, zabudowań gospodarczych oraz całorocznego domu o powierzchni 100 m2. Łączna wartość nieruchomości według Morawieckiego to około 5 – 5,5 miliona złotych. To jeszcze nie wszystko.

Mateusz Morawiecki wykazał także swoje zarobki, wynikające z piastowania funkcji premiera Rzeczypospolitej Polskiej. Z tego tytułu na konto Morawieckiego w ubiegłym roku wpłynęło łącznie ponad 236 tysięcy złotych. Kolejne 37 tysięcy złotych otrzymał tytułem diet parlamentarnych.

Ciekawie wygląda za to kwestia oszczędności Morawieckiego. W zeznaniu za rok 2020 deklarował oszczędności na koncie, na kwotę około 4,7 miliona złotych. W opublikowanym ostatnio oświadczeniu majątkowym Mateusz Morawiecki wykazał, że na rachunku bankowym posiada jedynie 56 tysięcy złotych oszczędności. Gdzie podziało się ponad 4,6 miliona złotych?

„Z najnowszego oświadczenia wynika, że szef rządu kupił za pieniądze obligacje skarbowe w wysokości 4,6 mln zł.” – donosi portal Goniec.pl, powołując się na dziennikarzy Faktu.

źródło: Goniec.pl, Fakt.pl

Zobacz również: