pogoda

Lato coraz bliżej. Z tego powodu wielu z nas zastanawia się nad tym, jaka pogoda będzie nam towarzyszyć w lipcu i sierpniu. Czy możemy liczyć na słońce i wysokie temperatury? A może wprost przeciwnie? Meteorolodzy właśnie podali prognozy na lato 2022. 

Prognoza pogody wskazuje na upały w części Europy

Meteorolodzy z serwisu AccuWeather przedstawili swoje prognozy pogody na lato 2022.  Wydaje się, że jeśli ich przewidywania sprawdzą się, to czeka nas ciepłe lato. Zadowoleni powinni być zwłaszcza wielbiciele wysokich temperatur.

Synoptycy z AccuWeather zaznaczyli, iż pogoda dopisze zwłaszcza w południowo-zachodniej Europie. Eksperci prognozują, że fala upałów dotrze nad Półwysep Iberyjski. Wysokie temperatury mają utrzymać się przez dwa tygodnie. Także mieszkańcy południowej Francji i Włoch mogą liczyć na bardzo gorące dni.

Jak wiadomo wysokie temperatury zwiększają ryzyko wybuchu pożarów. Jednakże specjaliści uspokajają, iż fala wysokich temperatur będzie przeplatać się z opadami deszczu. Dzięki temu, nie trzeba aż tak bardzo obawiać się wystąpienia suszy i pożarów lasów we wspomnianych rejonach Europy.

Równie wysokie temperatury oscylujące powyżej 30 stopni Celsjusza wystąpią w Rumunii i Grecji. Niestety w tej części Europy tego lata może pojawić się susza.

W te wakacje oczywiście będziemy mieli do czynienia z burzami. Meteorolodzy z serwisu AccuWeather prognozują, iż pojawią się dopiero w drugiej połowie wakacji. Dodajmy, że spodziewać mogą się ich głównie mieszkańcy południowo-wschodniej Europy.

Zdaniem eksperów pogoda w Polsce dopisze zwłaszcza w jednym miesiącu

Jednakże najbardziej interesuje nas to, jaka pogoda będzie w tegoroczne wakacje w Polsce. Zwłaszcza, że wielu Polaków wybiera się wypocząć nad polskie morze lub w góry.

Synoptycy prognozują, iż najgorętszym letnim miesiącem będzie w naszym kraju lipiec. Cieplejsza będzie zwłaszcza druga połowa miesiąca. Temperatura będzie wówczas oscylowała w granicach 26-28 stopni Celsjusza.

Nasz kraj nawiedzą również burze. Przy czym eksperci podkreślają, iż ich ilość i siła nie będą aż tak duże jak w pozostałej części Europy.

Kończąc warto podkreślić, iż wg wstępnych przewidywań amerykańskich ekspertów z portalu AccuWeather wynika jedno. Otóż na przeważającym obszarze Europy będzie cieplej niż zazwyczaj o tej porze roku.

źródło: onet.pl

Zobacz również: