pieniądze

Niestety, ale szalejąca inflacja i rosnące ceny przekładają się bezpośrednio na kolejne gałęzi gospodarki. Niemal wszędzie jest już drożej, niż przed pandemią, a wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze gorzej.

Branża budowlana bije na alarm. To nie koniec szalejących podwyżek cen

„W 2022 roku ceny materiałów w Polsce utrzymają się na poziomach wyższych niż przed wybuchem epidemii COVID-19.” – czytamy w portalu money.pl, o przewidywaniach Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa. Eksperci prognozują jednak, że wciąż utrzyma się wysoki popyt na usługi budowlane. Jednak rosnące koszty wykonastwa mogą zmusić niektóre firmy do weryfikacji swoich planów w 2022 roku.

„Wysoki popyt na usługi budowlane, rekordowe ceny energii i rosnące koszty transformacji klimatycznej dla producentów.” – to główne powody rosnących cen w branży budowlanej. Okazuje się jednak, że wobec rosnącego popytu, firmy budowlane mogą stanąć pod znakiem problemów z pracownikami.

„Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach Polska pozostanie największym placem budowy w Europie.” – prognozuje Polski Związek Pracodawców Budownictwa. „W fazę realizacji wejdzie wiele projektów drogowych realizowanych na zlecenie GDDKiA (są one w dużej mierze finansowane ze środków krajowych) oraz zaczną rozpędzać się inwestycje energetyczne związane z transformacją klimatyczną polskiej gospodark.” – czytamy w szczegółach rzeczonej prognozy PZPB.

źródło: money.pl, PAP

  1. Jasnowidz Jackowski z trudem to wypowiedział. Przerażająca wizja na 2022 rok
  2. To już pewne! Ceny gazu spadną aż o 25%. Zobacz, kto skorzysta z obniżki
  3. Znany dziennikarz aresztowany. Jest podejrzany o gwałt. Nowe informacje

Zobacz również: