Lech Wałęsa
Foto: Instagram

Lech Wałęsa podzielił się z użytkownikami popularnego serwisu internetowego zaskakującym pomysłem. Jednocześnie były prezydent zwrócił się do Polaków z nieco szokującą prośbą. 

Lech Wałęsa mówi o „głupim rządzeniu”

Legenda „Solidarności” zamieściła na swoim kanale na YouTube kolejne nagranie. Oczywiście, jak to w przypadku Lecha Wałęsy bywa, filmik natychmiast wywołał lawinę komentarzy. Trzeba przyznać, że tym razem, były prezydent przedstawił dość zaskakujący plan działania po upadku rządów PiS.

Tradycyjnie polityk wypowiedział się na temat aktualnej politycznej sytuacji w naszym kraju. Gdańszczanin w mocnych słowach ocenił działania obecnych władz. Jednocześnie zaznaczył, iż bardzo go ten stan rzeczy denerwuje. „Zabieram głos, bo nie mogę wytrzymać” – wyznał laureat Pokojowej Nagrody Nobla.

Noblista nawołuje do zrobienia listy odpowiedzialnych za okradanie Polski

Zdaniem Lecha Wałęsy, z powodu „głupiego rządzenia” Polska traci miliardy złotych. Była głowa państwa przedstawiła swój pomysł na poprawę całej sytuacji. „Więc ja proponuję, aby jak najszybciej paru mądrych ludzi zrobiło listę, spis osób odpowiedzialnych za straty narodu polskiego” – zaczął Gdańszczanin. Następnie mężczyzna wyjaśnił do czego miałaby służyć taka lista. Otóż po zakończeniu rządów PiS pomogłaby w weryfikacji osób, które „ograbiły Polskę”. Były prezydent podkreślił, iż ludzie ci musieliby zwrócić te pieniądze, które sobie przywłaszczyli. Dzięki temu, straty, które w tej chwili ponosi nasz kraj, zostałyby zniwelowane. „Kiedy odzyskamy rządzenie przez odpowiedzialnych ludzi wtedy ci, którzy się wzbogacili, nagrabili polskie pieniądze, będą mieli potrącane te wszystkie straty, do których ich rządzenie doprowadziło (…) Jestem przekonany, że sprawiedliwości musi stać się zadość” – powiedział 78-latek.

Lech Wałęsa zwrócił się bezpośrednio do Polek i Polaków. Była głowa państwa poprosiła ich o pomoc w stworzeniu metody, która umożliwiałaby odebranie majątków osobom, które w aktualnie działają na szkodę ojczyzny. „Pomyślcie o tym, jak obciążyć stratami, które niepotrzebnie ponosimy tych, którzy wspierają niszczenie Polski. Mam nadzieję, że wymyślimy metody, by pozbawić ich majątków” – zaapelował noblista.

Nagranie polityka obejrzało sporo użytkowników YouTube. Niektórzy z nich skomentowali wypowiedź Lecha Wałęsy. Część osób poparło tezy wygłoszone przez 78-latka. Jednakże nie brakowało też krytycznych głosów. „Aż dziwi fakt że ktoś taki był ,,prezydętem”. Najwięcej naród polski stracił za rządów pokomunistycznych.Wyprzedali co było za grosze albo dopłacali żeby kolesie brali, a teraz wymyśla jakieś bzdury z których nawet się pośmiać nie można, bo takie bzdury”, „Odezwał sie wielki mędrzec i hipokryta…. A w tym spisie będzie jego nazwisko?”, „A ja bym zrobił listę kapusiów komunistycznych i kłamców. I obciążył ich wyprzedażą majątku polskiego po 1989r.” – irytowali się internauci.

Źródło: YouTube, o2.pl

Zobacz również: