Radosław Sikorski
Foto: Instagram

Radosław Sikorski znowu posłużył się mocnymi słowami mówiąc o polityku partii rządzącej. Tym razem, obraźliwe określenia wypowiedział w stosunku do prezesa PiS. Były minister określił Jarosława Kaczyńskiego mianem „ramola”. Co doprowadziło europosła do tak ostrej reakcji?

Zniesmaczony Radosław Sikorski mówi o skandalicznym oszczerstwie

Niewątpliwie były Minister Spraw Zagranicznych należy do osób, które nie boją się używać mocnych słów w przestrzeni publicznej. Niejednokrotnie jego wpisy w mediach społecznościowych bulwersowały społeczeństwo.

Nie tak dawno głośno było o kontrowersyjnym poście posła opozycji, w którym w niewybredny sposób zwrócił się do Beaty Kempy z Solidarnej Polski. „Walnij się w zatłuszczony łeb” – napisał wówczas Radosław Sikorski. Teraz w podobnym tonie wypowiedział się na temat Jarosława Kaczyńskiego. Czym europosłowi Koalicji Obywatelskiej podpadł lider PiS?

Otóż przedstawiciela opozycji zbulwersowały słowa Kaczyńskiego na temat Niemiec. „Ciężkie terminy przyszły na Europejczyków. Niemcy wyłożyły karty na stół i chcą budowy „IV Rzeszy”. My na to nie pozwolimy” – miał powiedzieć prezes partii na zamkniętym posiedzeniu klubu.

O komentarz do zaistniałej sytuacji dziennikarze poprosili eurodeputowanego. Polityk, znany z ciętego języka, w nieco obraźliwy sposób odniósł się do słów Jarosława Kaczyńskiego. „Jeżeli takie słowa padły, to jest to skandaliczne oszczerstwo przede wszystkim wobec Unii Europejskiej. UE nie jest własnością żadnego z państw europejskich. Jest wspólnym projektem. O tym, czy iść w kierunku bardziej zjednoczonej Unii, czy mniej, jest kwestią do dyskusji, a nie do obraźliwych porównań”, „Kaczyńskiemu się ewidentnie pogarsza. Dzisiejsze demokratyczne Niemcy są naszym traktatowym sojusznikiem. Wszystkie nowoczesne czołgi, jakie posiadamy, są niemieckie i dostaliśmy je w darze” – skomentował były minister.

To jednak nie wszystko. Polityk powiedział wprost, iż według niego porównywanie demokratycznych Niemiec z IV Rzeszą jest głupie. Mało tego, europoseł określił prezesa Prawa i Sprawiedliwości starym, niedołężnym mężczyzną o przytępionym umyśle.

Źródło: Gazeta Wyborcza, Wprost, Twitter

Zobacz również: