Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia
Foto: YouTube

Adam Niedzielski zabrał głos w sprawie szczepień przeciw COVID-19. Minister Zdrowia zaskoczył odważną wypowiedzią odnośnie obowiązkowego szczepienia Polaków. Oto co powiedział szef resortu.

Niedzielski wskazał, kto powinien być obowiązkowo zaszczepiony

Kolejny raz powrócił temat obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19. Głos w sprawie zabrał Minister Zdrowia. Adam Niedzielski zaskoczył widzów jednej ze stacji telewizyjnych odważną wypowiedzią w powyższym temacie.

Na początku rozmowy z dziennikarzem polityk podkreślił, iż jest zwolennikiem wolnego wyboru w kwestii szczepień. Jednocześnie według szefa resortu zdrowia, są pewne grupy zawodowe, które powinny podlegać obowiązkowym szczepieniom. Mężczyzna wskazał m.in. na lekarzy, nauczycieli oraz żołnierzy. „Uważam, że ludzie powinni mieć prawo wyboru co do szczepień”, „Natomiast medycy, nauczyciele i służby mundurowe powinni podlegać obowiązkowi szczepień” – przyznał minister.

Niedzielski odniósł się również do kwestii weryfikacji certyfikatów covidowych przez pracodawców. Minister nie krył, iż rządzący szukają takich rozwiązań, które nie spowodują, iż oburzeni Polacy wyjdą na ulice. Przypomnijmy, iż posłowie PiS mieli złożyć stosowny projekt do Sejmu. Ostatecznie do tego nie doszło. Plotki głosiły, że powodem takiej sytuacji była rezygnacja z poparcia inicjatywy przez niektórych członków Prawa i Sprawiedliwości. Jedną z osób stanowczo przeciwnych takiemu rozwiązaniu jest poseł Anna Maria Siarkowska. „Poglądy poseł Siarkowskiej należą do zdecydowanej mniejszości. Szukamy skutecznych rozwiązań, które nie wyprowadzą ludzi na ulice” – skwitował polityk.

Na koniec warto wspomnieć jak sytuacja wygląda w innych krajach. Do tej pory tylko jedno europejskie państwo tj. Austria podjęło decyzję o obowiązkowych szczepieniach przeciw COVID-19. Stosowne przepisy wejdą w życie od 1 lutego 2022 roku. W Grecji nakaz szczepień obejmie osoby, które ukończyły 60 lat. Grecy, którzy nie przyjmą szczepionki do 16 stycznia 2022 r. muszą liczyć się z comiesięczną karą finansową.

A Wy co uważacie na ten temat? Zgadzacie się z Adamem Niedzielskim, iż nie można nikogo zmuszać do przyjęcia szczepionki, a obowiązkowe szczepienia powinny objąć tylko niektóre grupy zawodowe? Czekamy na Wasze komentarze.

Źródło: Twitter, goniec.pl

Zobacz również: