Joanna Senyszyn o Janie Pawle II

Była już posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a także była wiceprzewodnicząca tego ugrupowania, Joanna Senyszyn włożyła kij w mrowisko i to dosłownie. Po jej słowach w Internecie gotuje się tak, że w co poniektórych domach mogą wybuchnąć komputery. Senyszyn uderzyła bezpośrednio w Jana Pawła II, a także kardynała Stefana Dziwisza. Te słowa zbulwersowały tak wiele osób, że z pewnością zapamiętają je na lata.

Joanna Senyszyn uderza w Jana Pawła II

Była posłanka SLD, Joanna Senyszyn to osoba o skrajnie lewicowych poglądach. Sama deklaruje się jako feministka, ateistka, antyklerykałka oraz jedna z najtwardszych sojuszniczek osób LGBT. Nikt jednak nie spodziewał się, że w aż tak bulwersujących słowach wypowie się o Papieżu Polaku, Janie Pawle II.

Szokujący wpis Joanna Senyszyn zamieściła na swoim Facebooku. To właśnie poprzez media społecznościowe była polityk stara się komunikować z opinią publiczną po tym, jak opuściła gmachy polskiego parlamentu. Po takim wpisie, mało prawdopodobne wydaje się, aby Senyszyn jeszcze kiedykolwiek wróciła do sejmowych ław. Co tu dużo mówić. Miliony Polaków są dosłownie wściekłe na to, co wyprawia Joanna Senyszyn.

Kawalerami Orderu Orła Białego jest aż 4 biskupów, którzy uczestniczyli w haniebnym procederze ukrywania księży pedofilów (Dziwisz, Gulbinowicz i nieżyjący Gocłowski, Orszulik) oraz JPII nakazujący to ukrywanie mocą swego papieskiego urzędu. Czy należy wszcząć procedurę odebrania im najwyższego polskiego odznaczenia? – napisała na Facebooku Joanna Senyszyn.

Takie słowa bulwersują zdecydowaną większość opinii publicznej tak bardzo, że aż ciężko złapać oddech. Złapać można się za to za głowę, patrząc na to, co wyprawia była posłanka Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Przypomnijmy, że dla wielu milionów Polaków Jan Paweł II to wzór do naśladowania. Nie tylko zresztą dla Polaków, bowiem nieżyjący już Papież Polak jest szanowany na całym świecie, od Europy, przez Amerykę, a kończąc na Afryce. Jan Paweł II został beatyfikowany w 2011 roku, a w 2014 roku uznany został Świętym Kościoła Katolickiego.

Skandaliczny wpis, który popełniła Joanna Senyszyn spotkał się ze zdecydowaną reakcją Internautów. Oczywiście na jej profilu nie brakuje komentarzy, skrajnie lewicowych, antyklerykalnych osób, które przyklaskują takiemu zachowaniu. Jeśli jednak zagłębimy się w opinie na innych profilach w mediach społecznościowych, to nie ma złudzeń, Senyszyn tym wpisem rozwścieczyła wiele osób i w wielu oczach straciła bardzo wiele. Kto wie, czy nie bezpowrotnie. 

Zobacz także:

Zobacz również: