Pogoda na najbliższe dni

Nie ma chyba Polki, ani też Polaka, którego by nie interesowała prognoza pogody. To od niej w dużej mierze zależą nasze plany, a uzależnione jest przede wszystkim także to, co na siebie zakładamy. Postanowiliśmy więc sprawdzić, jaka będzie pogoda w najbliższych dniach. I tutaj, powiedzmy sobie od razu szczerze, nie mamy zbyt optymistycznych wieści. Meteorolodzy są pewni niekorzystnych prognoz.

Pogoda nie będzie nas rozpieszczać

Wszystkich tych, którzy tęsknią za latem musimy zmartwić. Niestety, ale najgorętsza pora roku przeminęła bezpowrotnie. Dni są coraz krótsze, a na termometrach coraz mniej stopni. Niestety, ale w najbliższych dniach pogoda nie będzie nic lepsza, a będzie nawet i gorsza.

Nad Polskę nadciąga duże ochłodzenie, a w ciągu najbliższych dni możemy spodziewać się pierwszych przymrozków. Meteorolodzy spodziewają się, że temperatura spadnie poniżej zera przy gruncie już w najbliższy weekend. Termometry mogą wskazać nawet 3 stopnie Celsjusza na minusie.

Wszystko za sprawą nadciągającej nad Polskę arktycznej masy powietrza, która powinna zacząć docierać nad nasz kraj od czwartku. Oznacza to, że w odwrocie będzie gorące powietrze z południa Europy, które w ostatnich dniach dało nam nieco promieni słońca i choć na chwilę pomogło zapomnieć o przemijającym lecie.

Prognoza pogody na najbliższe dni nie jest zbyt optymistyczna. Z jednej strony to przecież już jesień, ale z drugiej chciałoby się, aby pogoda jeszcze trochę, przynajmniej do końca września nas porozpieszczała. Jak się jednak okazuje, nic z tego. Pogoda będzie dla nas nieubłagana.

Największe spadki temperatury od czwartku, a przede wszystkim w weekend odnotujemy na wschodzie kraju. Termometry w czwartek rzadko gdzie przekroczą 15 stopni Celsjusza, a weekend temperatura może spaść nawet poniżej 10 stopni.

Meteorolodzy nie mają też dobrych prognoz na przyszły tydzień. Przyszły weekend ma być jeszcze chłodniejszy. Zdecydowanie odczujemy coraz mocniej napierającą jesień.

Zobacz również:

Zobacz również: