Paulo Sousa
Youtube

Nieciekawe informacje docierają do mediów. Chodzi o biało-czerwoną kadrę, która lada moment rozpocznie przygotowania do październikowych meczów w eliminacjach do mistrzostw świata. Kolejna kontuzja w reprezentacji Polski może pokrzyżować plany selekcjonerowi. Wiadomo, że Paulo Sousa nie będzie mógł skorzystać z kilku graczy. Jednak teraz na tej liście, pojawiło się kolejne, dość ważne ogniwo.

Arkadiusz Reca wypada z gry, co z Maciejem Rybusem? Paulo Sousa ma kłopot

Jak poinformował dziennikarz Robert Błoński z Przeglądu Sportowego, Arkadiusz Reca na przyjedzie na zgrupowanie reprezentacji Polski, która będzie przygotowywać się do meczów eliminacji mistrzostw świata z San Marino i Albanią. Powodem takiego stanu rzeczy jest kontuzja lewego obrońcy.

„Sztab medyczny Spezii wysłał do PZPN-u raport medyczny, zgodnie z którym 26-latek zerwał mięsień czworogłowy. I nie przyjedzie na zgrupowanie kadry Polski.” – potwierdził tę informację Robert Błoński, cytowany przez portal sport.pl. Kontuzja wykluczy Recę z treningów nawet na około pięć tygodni. Przypomnijmy, że Reca z powodu jeszcze wcześniejszej kontuzji opuścił także Euro 2020. Po raz ostatni, w koszulce z orzełkiem na piersi widzieliśmy go w marcu tego roku.

Paulo Sousa ma więc spory ból głowy. Wciąż niepewny jest udział w zgrupowaniu i październikowych meczach innego lewego obrońcy, Macieja Rybusa. „32-latek z powodu kontuzji opuścił dwa ostatnie ligowe spotkania Lokomotiwu Moskwa i nie wiadomo, czy zdoła się wykurować przed rozpoczęciem zgrupowania.” – donoszą dziennikarze sport.pl.

Mimo to, portugalski selekcjoner nie zdecyduje się na dokonanie korekt w składzie i dowołanie kolejnego z lewonożnych obrońców. „Ostateczna lista zawodników, którzy zjawią się na zgrupowaniu będzie gotowa po najbliższych meczach klubowych w ramach krajowych lig i europejskich pucharów.” – informuje sport.pl. Wówczas poznamy także odpowiedź, czy znajdzie się na niej Maciej Rybus. Na to, że na zgrupowanie uda się Arkadiusz Reca nie ma już najmniejszych szans.

Przypominamy, że reprezentacja Polski zagra z San Marino i Albanią. Przydałby się komplet oczek, bowiem w tej chwili, zajmujemy w eliminacyjnej grupie trzecie miejsce, tracąc do drugiej lokaty 1 punkt. Zajmuje ją Albania, która w wirtualnej tabeli jest uprawniona do gry w barażach o mistrzostwa świata.

źródło: Sport.pl, Przegląd Sportowy

Zobacz również: