policja

Niecodzienny widok. W jednym z podpoznańskich lasów w lesie przypadkowi przechodnie dostrzegli spore oddziały funkcjonariuszy. Padło pytanie, kogo szukała policja? Już wszystko jest jasne.

Policja opanowała las. Poszukiwano uzbrojonych przestępców

Mieszkańcy dostrzegli, jak w kierunku podpoznańskiego Borówca porusza się cała kolumna policyjnych samochodów. Po chwili na miejscu w lesie aż zaroiło się od policjantów. Wieść niosła, że poszukiwani są groźni i uzbrojeni przestępcy.

Na całe szczęście policja wyjaśnia, że akcja była wyłącznie elementem ćwiczeń. Pod nazwą „pościgówka” kryły się właśnie ćwiczenia policyjne, symulujące pościg za uzbrojonymi przestępcami na terenach leśnych. W działaniach wzięli udział policjanci z Oddziału Prewencji Polski oraz Pododdziałów Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

„Scenariusz szkolenia zakładał, że tam miało zbiec czterech uzbrojonych i niebezpiecznych przestępców, którzy ukryli się w lesie. Okazało się, że chwilę wcześniej ci mężczyźni wysadzili bankomat w Mosinie. W wyniku tego zdarzenia ranny został pracownik ochrony. Ponadto sprawcy dokonali kradzieży kasetki z pieniędzmi o nieznanej wartości.” – informuje portal wlkp112.pl, opisujący ćwiczenia, które miały miejsce w Borówcu.

Taka symulacja pozwala policjantom zdobyć niezbędne doświadczenie, które mogą później wykorzystać w prawdziwych akcjach. Dzięki temu policja doskonale wie nie tylko z teorii, ale i z praktyki, jak zachować się przy różnych wariantach groźnych sytuacji. Podczas działań bardzo dokładnie omówiono taktykę i sposób działania. „Funkcjonariusze zgodnie twierdzą, że tego typu ćwiczenia pozwalają im na podnoszenie kwalifikacji zawodowych.” – puentuje portal wlkp112.pl.

źródło: wlkp112.pl, policja

Zobacz również: